Akademisyenler Mülteciler Derneği Hakkında Bilgi Aldı

Sultanbeyli Belediyesi’nin öncülük ettiği ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte oluşturduğu Mülteciler Derneği’nde akademisyenler incelemelerde bulundu.
m11

 

Sultanbeyli Belediyesi’nin öncülük ettiği ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte oluşturduğu Mülteciler Derneği’nde akademisyenler incelemelerde bulundu.

Mülteciler Derneği geliştirdiği modelle örnek olmaya devam ediyor. Birçok vakıf ve kurum tarafından yakından takip edilen dernek, bu sabah akademisyenleri ağırladı. Medipol Üniversitesi’nden bir grup akademisyen dernekte incelemelerde bulundu. Akademisyenlere dernekte yürütülen faaliyetler hakkında detaylı bilgi verildi.

“İnancımızın Bize Emrettiği Üzere Sığınmacı Kardeşlerimize Kol Kanat Gerdik”

Akademisyenlerin dernek gezisine eşlik eden Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, yaptığı değerlendirmede, “Suriye’de yaşanan iç savaşın ardından adeta bir insanlık dramıyla karşı karşıya kaldık. Burada bir sınav verildi. Sınırlarımıza gelen milyonlarca kardeşimize kapılarımızı açtık. Tarihi ve insani görevlerimizi yerine getirdik. Belediyemiz öncülüğünde sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle derneğimizi kurduk. Örnek bir dernek oluşturduk. Planlı ve programlı şekilde derneğimiz faaliyetlerine devam ediyor. SUKOM yazılımı vasıtasıyla sığınmacıların nelere ihtiyacı olduğunu belirliyoruz. Dil kursları, meslek kursları gibi verilen eğitimlerle entegrasyonlarını sağlarken; istihdam masası ile de iş bulmalarına yardımcı oluyoruz.” dedi.

Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Salih Kenan Şahin de yaptığı değerlendirmede, örnek çalışma için Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’i tebrik etti. Profesyonelce bir çalışma yapıldığına vurgu yapan Şahin, emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

 

Bir cevap yazın