Alaattin Ersoy İçin Vefa Programı Düzenlendi

Sultanbeyli’de 2004-2009 yılları arasında Belediye Başkanlığı yapan Alaattin Ersoy için vefa programı düzenlendi. Ayrıca programda Alaattin Ersoy’un hayatını anlatan kitap tanıtıldı.

Sultanbeyli Belediyesi ilçeye emek veren Belediye Başkanları için anlamlı bir çalışma başlatmıştı. Çalışma kapsamında Sultanbeyli’nin gelişiminde önemli yeri bulunan belediye başkanlarının hayatı kitaplaştırılmıştı. Geçtiğimiz aylarda ilçenin kurucu Belediye Başkanı Ali Nabi Koçak için vefa programı düzenlenmiş, Sultanbeyli Belediyesi Yayınlarından çıkan ve hayatını anlatan kitabın da tanıtımı yapılmıştı. Şimdi ise 2004-2009 yılları arasında ilçede Belediye Başkanlığı yapan Alaattin Ersoy için vefa programı düzenlendi. Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleşen programda; Alaattin Ersoy’un hayatını, belediye başkanlığı yıllarını ve sonrasını anlatan hatırat kitabının tanıtımı yapıldı.

Programda konuşan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Sultanbeyli’mize emek veren, değer katan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. İlçemizi el birliği ile çok güzel noktalara getirdik. Önceki dönem belediye başkanlarımızın bu hizmet yolculuğunu yarınlara aktarmayı istedik. Alaattin Ersoy Başkanımız hem doktor kimliğiyle hem de ilçemize katkılarıyla vatandaşlarımızın gönlünü kazandı. Bu vesileyle Sultanbeyli’mize başarıyla hizmet eden, hemşehrilerimizin gönlünde müstesna bir yer edinen Alaattin Ersoy Başkanımıza teşekkür ediyorum. Eminim ki güzel ilçemiz; 7’den 70’e tüm sakinleriyle, Sultanbeyli sevdasıyla görevini icra eden tüm kurumları ile hep en güzel yerlerde olacak.” dedi.

İlçe Kaymakamı Kemal Şahin de yaptığı konuşmada, “Sultanbeyli’de vefanın en güzel örneklerini görüyoruz. Belediye Başkanımız kendisinden önceki başkanlar için hatırat kitabı hazırlattı. Bu örnek çalışma için başta Belediye Başkanımıza teşekkür ederim.” dedi.

Kendisi için düzenlene vefa programında konuşma yapan Dr. Alaattin Ersoy da yaptığı konuşmada, “Hüseyin Başkanımız ve ekibine çok teşekkür ederim. Ayrıca hakkımda güzel söz söyleyen mülakat yapılan herkese şükranlarımı sunuyorum. Bu eser belki de benim aileme bırakacağım en değerli mirastır. Emek veren herkese teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın