Başkan Ali Tombaş Okulları Ziyaret Etti

Sultanbeyli Belediye Başkanı Ali Tombaş, Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Merkez İlköğretim Okuluna ziyaret gerçekleştirdi. Öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan Ali Tombaş, sınıflara girip derslere katıldı. Okul müdürleri ve öğretmenlerle görüşen Başkan Ali Tombaş, sınıf mevcudiyetlerinin azalması için yeni okullar yapacaklarının müjdesini verdi.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Ali Tombaş, ziyaretlerini kesintisiz sürdürüyor. Saha ziyaretlerine seçimden sonra da aralıksız devam eden Başkan Ali Tombaş’ın bu seferki durağı okullar oldu.

 

Öğrencilerden Başkan Tombaş’a Yoğun İlgi

İlk önce Sultanbeyli Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret edip öğrencilerle buluştu. Onlarla sohbet edip taleplerini dinledi. Öğrencilerin isteklerini ilgili birimlere iletip çözülmesi talimatını verdi. Başkan Ali Tombaş’a öğrencilerin ilgisi de bir hayli yoğundu.

Daha sonra Merkez İlköğretim Okulunu ziyaret eden Başkan Ali Tombaş’a çocuklar büyük sevgi selinde bulundu. Çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Ali Tombaş, sınıflara girip derse katıldı.

“Yeni Okul Kazandıracağız”

Akabinde okul müdürü ve öğretmenlerle buluşan Başkan Ali Tombaş, yeni okul inşa etmek için büyük bir gayretle çalıştıklarını söyledi. Tombaş, “Eğitime büyük önem veriyoruz. Hâlihazırda birçok eğitim projemiz mevcut. Bunları hayata geçirip ilçemizdeki eğitim kalitesini daha da artırmak istiyoruz. Sınıf mevcudiyetlerinin fazla olmasından kaynaklı sorunların farkındayız. Çözüm için yeni okulların inşası şart. Bu alanda ciddi çalışmalarımız var. Gerekirse Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’dan rica edeceğiz. Önümüzdeki süreçte Sultanbeyli’mize yeni okul kazandıracağız inşallah.” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın