Başkan Keskin, Depremzedelere Destekleri İçin Esnaflara Teşekkür Etti

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Dijital Dönüşüm ve Yetkinlik Geliştirme Merkezi’nde 6 Şubat depremi sonrasında bölgeye giderek depremzedelerin kişisel bakımlarına destek veren berber ve kuaför esnafıyla bir araya geldi.

Sultanbeyli Belediyesi deprem bölgelerinde gerçekleşen çalışmalar kapsamında ilçedeki berber ve kuaför esnaflarla bir araya geldi. Düzenli aralıklarla deprem bölgelerini ziyaret eden esnaflar, depremzedelerin kişisel bakımlarını özenli şekilde gerçekleştirerek morallerini yüksek tutmaya çalıştı.

Deprem bölgesindeki özverili çalışmalarıyla depremzede vatandaşların gönlünü ve güvenini kazanan esnaflara teşekkür eden Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin programda yapmış olduğu konuşmada, “Ülke olarak 2020 yılından bu yana çeşitli badirelerden geçtik. Yaşadığımız Pandemi süreci, 15 Temmuz Darbe Girişimi ve son olarak 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli deprem ülkemizi derinden üzdü. Deprem haberini aldığımız ilk andan itibaren çalışma arkadaşlarımızla birlikte hızlı bir şekilde koordine olarak deprem bölgesine iştirak eden ilk ekiplerden biri olduk. O günden bugüne çeşitli yardım ve destek faaliyetleriyle yaralarımızı birlikte sarmaya gayret ettik ve çalışmalarımızı hala sürdürüyoruz. Bu zorlu süreçte, bizler millet olarak her olay sonrasında olduğu gibi bir kez daha güçlü devletin ne demek olduğuna şahit olduk. ‘Devlet millet el ele’ şiarıyla hareket ettik. İlçemizde bulunan berberler ve kuaförler bu anlamda depremzede kardeşlerimizin kişisel bakımlarını üstlenerek onlara moral verdi. Belirli aralıklarla bölgeye giden kıymetli esnaf kardeşlerime, onları koordine eden Sultanbeyli Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası üyelerine, yönetimine ve başkanına; bölgeye insani yardım malzemesi götüren tır şoförlerimize en içten duygularımla teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Programa katılan Sultanbeyli Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sn. Türkay Demir, “6 Şubat depreminin üzerinden altı ay geçti ve yaralar el birliğiyle sarılmaya devam ediyor. Bizler o bölgelere sürekli giden kişiler olarak depremzedelerin nasıl psikolojik travmalar yaşadığını yakından gördük. Onlara bu anlamda maddi manevi destek olmak istedik. Bu süreçte biraz da olsa iyi gelebildiysek, çorbada biraz olsun tuzumuz olabildiyse ne mutlu bize. Rabbim bu ülkeye böylesine derin acılar bir daha göstermesin.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Program verilen plaketler ve çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Bir cevap yazın