Başkan Keskin Gazetecilerle Bir Araya Geldi

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, ilçede görev yapan yerel gazetecilerle bir araya geldi.

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, yerel medya mensuplarıyla buluştu. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle gazetecilerle buluşan Başkan Keskin, tüm basın mensuplarının gazeteciler gününü kutladı. Barış Pınarı Harekatı bölgesinde yol kontrolü sırasında meydana gelen bombalı araç saldırısı sonucu şehit olan askerlere rahmet dileyen Başkan Keskin, İran ve ABD arasında yaşanan gerginliğe değindi. Libya tezkeresinin Türkiye için hayati öneme sahip olduğunu vurgulayan Başkan Keskin, milli konularda tek vücut halinde hareket etmenin önemli olduğunu kaydederek, yerli üretimin Türkiye’ye katkısına dikkat çekti. Kanal İstanbul hakkındaki düşüncelerini de açıklayan Başkan Keskin, birçok üniversiteden olumlu görüş alındığını, birçok noktada ölçümlerin gerçekleştiğini kaydederek, “Biz bu karşı çıkışları, üçüncü köprüden, İstanbul Havalimanı’ndan, Osmangazi Köprüsü’nden ve Avrasya Tüneli projesinden çok iyi biliyoruz.” dedi.

İlçe gündemine ilişkin de konuşan Başkan Keskin, “Belediye olarak mülkiyet konusunda büyük çabalar harcadık. Rabbimizin takdiri, Cumhurbaşkanımızın desteği ile mülkiyet problemimizi çözdük. Mülkiyet konusunda yaptığımız çalışmalar model oldu ve birçok kurum bu konuda bizden bilgi talep ediyor. Şimdi hak sahiplerine tebligatlarını gönderiyoruz.” şeklinde konuştu. Sokak Sokak Sultanbeyli Projesi’nin devam edeceğini kaydeden Başkan Keskin, sosyal projelere de değindi. Konuşmasının ardından ilçede yürütülen projelerle ilgili bilgiler veren Başkan Keskin daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir cevap yazın