Başkan Keskin STK Temsilcileriyle Buluştu

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ilçede faaliyet gösteren il dernekleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Başkan Keskin STK temsilcilerini mülkiyet süreciyle ilgili bilgilendirdi.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin Aydos Sosyal Tesisleri’nde STK temsilcileriyle toplantı yaptı. Toplantıda mülkiyet süreci ve ilçede yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler veren Başkan Keskin, “Sultanbeyli’nin en önemli sorunu olan mülkiyet meselesi aşıldı. Bu konuda çok çaba harcadık.” dedi.

“Halkımız Rahat Olsun”

Sultanbeyli halkının rahat olması gerektiğini ifaden eden Başkan Keskin, tebligat sürecinde aceleci olunmadığını, tüm vatandaşların oturduğu yerlerdeki haklarının korunacağını vurguladı. Herkesin sesine kulak verildiğini ifade eden Başkan Keskin, Mart ayı başında önemli adımlar atılacağını söyleyerek, başvuru süresinin 2 yıla çıkartılacağını ve 5 yıllık taksit imkânıyla sürecin toplamda 8 yıla yayılacağını kaydetti. Akdi haleflik sistemine de değinen Başkan Keskin, bu uygulamayla noter aracılığıyla hak sahiplerinin istediği kişiye devir hakkı olacağını ifade etti. 400 metrekare ve altı olan parsellerde %50 indirim de uygulandığını belirten Başkan Keskin peşin ödemelerde de %20 indirim olduğunu kaydetti. Konuşmasının ardından Başkan Keskin katılımcıların sorularını yanıtladı.

Bir cevap yazın