Cumhuriyetimizin 98. Yılı Törenlerle Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sultanbeyli’de düzenlenen törenlerle kutlandı. 28 Ekim gününde ilçe protokolü Kent Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sundu, 29 Ekim’de ise spor salonunda Cumhuriyetin 98. yılına özel tören düzenlendi.

Cumhuriyetin 98. yılı tüm Türkiye’de olduğu gibi Sultanbeyli’de de coşkuyla kutlandı. Kent Meydanı’nda çelenk sunma töreni yapıldı, sonrasında ise Sultanbeyli Spor Salonu’nda özel tören düzenlendi. Törende ilçe protokolü katılımcıların bayramını tebrik etti, öğrenciler şiirler okudu.

İlçe Kaymakamı Kemal Şahin günün anlam ve önemine değindiği konuşmasında, “Cumhuriyetimizin 98. yılı kutlu olsun. Büyük bir kıvançla kutluyoruz. Aziz milletimiz Kurtuluş Savaşı’nı Cumhuriyet ile taçlandırmıştır. Dünya tarihinin en haksız işgallerinden birini bertaraf etmek için başlatılan mücadelenin en kıymetlisi Cumhuriyet’tir. Milletimiz bugüne kadar hep birlikte tüm olumsuzluklara karşı koymuş, iradesine yapılan saldırıları bertaraf etmiştir. Cumhuriyet ile elde edilen kazanımların kimsenin eline geçmesine izin vermemiştir. Aziz milletimiz bundan sonra da önüne çıkacak engelleri aşacak güce sahiptir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun.” dedi.
Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Bağımsızlığımızın nişanesi; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızın 98. yıl dönümünü kutluyor; bu uğurda mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman ecdadımızı rahmetle yâd ediyorum. Cumhuriyetimizi ilelebet muhafaza edeceğiz.” dedi.

Kaymakam Kemal Şahin’in konuşmasının ardından öğrenciler şiirler okudu, halkoyunları gösterisi gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın