Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Törenle Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 83. yılında saygı ve özlemle anıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete irtihalinin dönümünde tüm Türkiye’de olduğu gibi Sultanbeyli’de de anıldı. Kent Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni yapıldı, saygı duruşu gerçekleştirildi ve İstiklal Marşı okunarak bayrağımız göndere çekildi. Ardından Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde özel anma programı düzenlendi.
Anma programı; saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Aziz Sancar Anadolu Lisesi öğrencileri günün anlam ve önemine dair şiirler seslendirdi. Ardından “Atatürk’ün Hayatı” adlı tiyatro gösterisiyle program sonlandı.
Anma programına katılan İlçe Kaymakamı Kemal Şahin programda emeği geçen Aziz Sancar Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerine teşekkür ederek, “Programda emeği geçen gençlerimize çok teşekkür ediyorum. Vefatının yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve hasretle anıyorum.” şeklinde konuştu.
Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Cumhuriyetimizin kurucusu; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.” dedi.

Bir cevap yazın