Engelsiz Yaşam Merkezi’nin Temeli Atıldı

Sultanbeyli Belediyesi ilçeye kazandırdığı kalıcı yatırımlara bir yenisini daha ekledi. Adil Mahallesi Hamidiye Caddesi üzerinde yapımına başlanan Dr. Ahmet-Ayşe Ayyıldız Engelsiz Yaşam Merkezi’nin temeli atıldı.

Sultanbeyli’de yatırımlar hızla artıyor. İlçeye yeni yeşil alanlarla birlikte kalıcı yatırımlar da kazandırmaya devam eden Sultanbeyli Belediyesi, Engelsiz Yaşam Merkezi’nin temelini attı. Hayırsever iş insanı Dr. Ahmet Ayyıldız’ın bağışlarıyla hayata geçecek merkezin 1426.00 m² kapalı alanı bulunuyor. Engelsiz parkının da yer alacağı merkez, konuklarına 619 m² açık alana sahip hobi bahçesi gibi imkanlar da sunacak. Dersliklerin yer alacağı muazzam projenin içinde; çok amaçlı salon, engelli rehabilitasyon havuzu, spor salonu, bakım odaları, engelsiz kahvesi, sağlık ünitesi yer alacak. Çok fonksiyonlu yaşam merkezi faaliyete girdiğinde özel misafirlerine 20 farklı alanda atölye, kurs, terapi, özel eğitim, bakım ve teknik destek hizmetleri sunacak.

Temel atma töreninde konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Sultanbeyli’mize yatırım yapmaya devam ediyoruz. İnsanımızı merkeze alan, özellikle engelli kardeşlerimizi hayatın içine katacak olan bir projenin bugün temelini atıyoruz. Hemşehrilerimizin mutluluğu bizim en büyük motivasyonumuz. Merkezimiz faaliyete girdiğinde birçok engelli kardeşimizin gönlüne dokunacak; onlara daha güzel imkânlar sunacak. Desteklerinden ötürü hayırsever iş insanı Ahmet Ayyıldız Bey’e huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” dedi.

Sultanbeyli’nin hızla kalkındığını ve geliştiğini kaydeden Başkan Keskin, “Model bir belediyecilik hizmeti sunmayı sürdürüyoruz. Her zaman ekibimizle birlikte ilçemize daha fazla nasıl hizmet ederiz düşüncesiyle hareket ediyoruz. Bugün geldiğimiz noktada hamdolsun Sultanbeyli’miz birçok sorununu geride bıraktı. İlçemiz kalıcı yatırımlar kazanmaya devam edecek.” şeklinde konuştu. Mesire alanında çalışmaların hızla devam ettiğini kaydeden Başkan Keskin, “Millet bahçemizin çalışmaları yakın zamanda başlayacak. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Nasreddin Hoca Kent Parkı’mızı hizmete alarak vatandaşlarımıza yeni bir yaşam alanı daha kazandırmış olduk. Var gücümüzle çalışıp Sultanbeyli’mize önemli yatırımlarla hizmet etmeyi sürdüreceğiz.” dedi.

Eşiyle her zaman okul ya da yurt yaptırmak gibi bir hayallerinin olduğunu belirten Engelsiz Yaşam Merkezi’nin yapımına destek veren iş insanı Dr. Ahmet Ayyıldız, “Çok mutlu ve heyecanlıyım. Eşimle hayal ettiğimiz projeyi gerçekleştirme imkanı buldum. Bu imkanı bana veren Allah’a şükrediyorum. Buna fırsat tanıyan belediye başkanımıza da çok teşekkür ederim. İnşallah en kısa sürede bu projeyi bitireceğiz.” diye konuştu.

İlçe Kaymakamı Metin Kubilay da yaptığı konuşmada, “Projeyi hayata geçiren herkese teşekkür ediyorum. İnşallah engelli kardeşlerimiz burada hayatın içinde daha fazla olacaklar.” dedi.  Konuşmaların ardından merkezin temeli atıldı.

Bir cevap yazın