Gençler İçin Açık Hava Kütüphanesi ve Spor Alanı

Sultanbeyli Belediyesi eğitim kalitesini yükselten, gençlere yönelik yatırımlarını artırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Şehit Muhammed Fazlı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesinin bahçesine “Açık Hava Kütüphanesi ve Spor Alanı” kuruldu.

Sultanbeyli Belediyesi eğitime ve gençliğe katkı sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. Öğrencilerin hem kitap okuma alışkanlığını artıracak hem de spor yapmalarına imkân sağlayacak olan “Açık Hava Kütüphanesi ve Spor Alanı” faaliyete geçti. 1000 m2’lik bahçe alanı içerisine kurulan ve onlarca kitabın yer aldığı Açık Hava Kütüphanesi’nde öğrenciler kitaplara rahatlıkla ulaşabilecekler. Ayrıca öğrencilerin açık alanda kitap okuyabilmesi için okulun bahçesinde bir de amfi oluşturuldu.

Sultanbeyli Belediyesi, “Açık Hava Kütüphanesi” dışında, bahçe içerisine öğrencilerin farklı etkinlikler de yapabileceği alanlar oluşturdu. Okul bahçesi içerisine yapılmış olan çok amaçlı spor alanında öğrenciler; basketbol, futsal, futbol ve voleybol başta olmak üzere çeşitli spor dallarında aktiviteler yapabilecekler. Yine okul çevresinde farklı alanları değerlendirmiş olan belediye ekipleri, yeşil alanlar oluşturarak okul bahçesine çeşitli meyve ağaçları dikti. Ayrıca öğrencilerin düzenli egzersiz yapabilecekleri fitness spor alanı da oluşturuldu.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin yaptığı değerlendirmede, “Belediye olarak gençlerimize yönelik birçok çalışma yapıyoruz. Eğitim yatırımlarımızın sayılarını hızla artırırken okullarımıza da desteklerimizi sürdürüyor, ilçemizde eğitim kalitesini yükseltmeye özen gösteriyoruz. Çeşitli başarılara imza atan Şehit Muhammed Fazlı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi Okulu öğrencilerimiz için okul bahçesine açık hava kütüphanesi ve spor alanı kurduk. Burada öğrencilerimiz ihtiyaç duyduğu kitaba kolaylıkla ulaşmış olacak ve aynı zamanda arkadaşlarıyla açık havada güzel bir şekilde kitap okuyabilme imkânına da sahip olabilecekler. Bunun dışında sportif faaliyetlerini de yapabilecekleri bir spor alanı oluşturduk. Gençlerimiz kitap okuma, spor yapma gibi aktivitelerini okul içerisindeki bahçe alanında rahatlıkla gerçekleştirebilecekler. Gençlerimiz ve Sultanbeyli’miz için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar açılışta yaptığı konuşmada, okula yeni kazandırılan alanların güzel olduğunu ifade ederek Sultanbeyli Belediyesine ve Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’e teşekkür etti. İlçe Kaymakamı Kemal Şahin de yaptığı konuşmada, “Gerçekten çok kıymetli bir alan oluşturulmuş, çocuklarımıza hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın