Gençler Rektörlerle Buluşmaya Devam Ediyor

baskan-rektor-soylesi

Sultanbeyli Belediyesi’nin gençler için düzenlediği kariyer programları devam ediyor. İkincisinin yapıldığı “Gençler Rektörlerle Buluşuyor” programı Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Gençleri merkeze alan çalışmalarıyla ön plana çıkan Sultanbeyli Belediyesi, bu kapsamda projeler yapmaya devam ediyor. Gençlerin kariyerlerini planlamasında katkıda bulunmayı hedefleyen belediye, üniversiteye hazırlanan öğrencileri rektörlerle buluşturuyor. İkincisinin yapıldığı “Gençler Rektörlerle Buluşuyor” programının konuğu Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Rektörü M. Fatih Andı oldu.

Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’nin tanıtım filmiyle başlayan program, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve Rektör M. Fatih Andı’nın moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Programın başında konuşma yapan Başkan Keskin gençlere yapılan yatırımların çok değerli olduğunu ifade ederek, “Kıymetli gençler, kariyerlerinize doğru bir biçimde yön vermeniz, üniversite tercihlerinizi isabetli yapmanız için sizleri rektörlerimizle bir araya getirmeye devam ediyoruz. Bugün kıymetli M. Fatih Andı hocamızı sizlerle buluşturmuş olduk. Burada bulunduğunuz, programlara ilgi gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum.” dedi. Konuşmasında İdlib’de hain saldırılar sonucu şehit olan Mehmetçiklerimize rahmet dileyen Başkan Keskin, “Vatanımız için gözünü kırpmadan mücadele eden, şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere siz gençlere tam bağımsız, zalimin karşısında, mazlumun yanında bir devlet bırakma gayemiz var. İnşallah sizler geleceğimizin ışığı, mazlumların umudu olacaksınız.” dedi.

Konuşmasına İdlib’de şehit olan Mehmetçiklerimizle başlayan Rektör M. Fatih Andı, “Bu vatana ferdi ve aidiyet borcumuz var. Cumhurbaşkanımızın A. Nihat Asya’nın ‘Şehitler tepesi boş değil/Biri var bekliyor/Ve bir göğüs nefes almak için/Rüzgâr bekliyor’ mısralarını bize hatırlattığı gibi şehitler tepesi boş kalmasın. Bu mısralar; bugün çekilmek istenen anlamların tersine bugüne kadar verdiğimiz şehitlerimizi içimizde yaşatan, yücelten, Türk mayasını ifade eden bir mısradır. Biz hem şehadeti önemsemek hem de şehitlerimizi rahmet ve minnetle anmak zorundayız.” dedi.

Öğrencilerle bir araya geldiği için Sultanbeyli Belediyesi’ne teşekkür eden Prof. Dr. M. Fatih Andı, gençlere tavsiyelerde bulundu, üniversite hakkında bilgiler verdi. Program sonunda Başkan Keskin ile öğrencilerin sorularını içtenlikle cevapladı.

Bir cevap yazın