Hasanpaşa Muhtarlık Binası ve Bilgi Evi Hizmete Açıldı

Sultanbeyli Belediyesi tarafından kısa süre önce yapımına başlanan Hasanpaşa Muhtarlık Binası ve Bilgi Evi, yapılan açılış programıyla ilçenin hizmetine girdi.

Sultanbeyli Belediyesi ilçeye yönelik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Bu kapsamda Hasanpaşa Mahallesi Muhtarlık Binası ve Bilgi Evi gerçekleşen programla açıldı. Bilgi evinde gençlerin kişisel gelişimlerine destek sağlayacak hobi sanat kursları, LGS hazırlık kursları ve yabancı dil eğitimleri verilecek. Daha geniş ve ferah bir ortam olarak tasarlanan muhtarlık binası ile vatandaşların hizmete erişilebilirliği artarken hizmetin kalitesi de artacak.

Açılış programında konuşan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Sultanbeyli’mize bugün kalıcı bir eser daha kazandırmanın memnuniyetini yaşıyoruz. Yapımını tamamladığımız bilgi evimizde; gençlerimiz kişisel gelişim kurslarının yanında akademik alanda destek alırken, farklı alanda yeteneklerini geliştirebileceği hobi kurslarımızdan da istifade edebilecek. Muhtarlık binamız ile mahallemizin hizmet kalitesi daha da artacak. Hasanpaşa Muhtarlık Binası ve Bilgi Evi’miz mahallemize ve güzel ilçemize hayırlı olsun.” dedi.

Programa katılan Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Ali Tombaş, “Kıymetli Belediye Başkanımız Sultanbeyli’ye çok kıymetli eserler kazandırdı, hizmetler etti. İlçemizin ciddi problemlerini çözdü. Kendisine çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra başkanımızın emanetini emanet bilerek, ilçemizin ihtiyacı olan tüm projeleri hayata geçirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bundan sonra hep birlikte yürümeye devam edeceğiz. Hasanpaşa Bilgi Evi ve Muhtarlık Binası’nın Sultanbeyli’mize, gençlerimize, hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

İlçe Kaymakamı Kemal Şahin yaptığı konuşmada, “Hasanpaşa Bilgi Evimiz ve Muhtarlık Binasında emeği geçen başta Belediye Başkanımız ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Başkanımız hem altyapı belediyeciliğini, belediyenin temel hizmetlerini en güzel şekilde yapıp onun yanında kültür ve sosyal belediyeciliğin örneklerini en güzel şekilde Sultanbeyli’de hayata geçirdi. İnşallah bunlara devam edilecektir. Bizler de burada görev yaptığımız sürece inşallah Sultanbeyli’ye değer katmak için, hemşehrilerimizin huzurlu şekilde yaşaması, gençlerimizin yetişmesi için her türlü gayreti sarf etmeye devam edeceğiz. Bilgi Evi ve Muhtarlık Binası’nın ilçemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından kurdele kesimi gerçekleşti.

Bir cevap yazın