Kariyer Merkezi Onlarca Gence Rehberlik Ediyor

Sultanbeyli Belediyesi tarafından kurulan Kariyer Merkezi özellikle ilçenin gençlerine rehberlik ediyor. Merkezden bugüne kadar çok sayıda vatandaş hizmet aldı.

2016 yılından beri istihdam hizmeti veren Sultanbeyli Belediyesi Kariyer Merkezi, 2020 Ağustos Ayında UNHCR (Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği) destekleri ile yapı değişikliğine girerek; kariyer, istihdam ve girişimcilik olmak üzere üç temel başlıkta, “Herkes için Kariyer” vizyonu ve uzman kadrosuyla çalışmalarını revize ederek devam ettirdi. İstihdam başlığı altında, işveren ile iş arayanları buluşturan Kariyer Merkezi, müracaat/danışmanlık, yönlendirme ve yerleştirme hizmeti veriyor. Merkez faaliyetleri kapsamında; 1100 farklı şirketle 6 farklı ilçede sektördeki ihtiyaçları tespit ediyor, Sultanbeyli’de yaşayan iş arayanları sektör ihtiyacına yönelik geliştirme çalışmalarıyla ilgili iş alanına yönlendiriyor.
2020 Ağustos ayından itibaren UNHCR’ın da desteğiyle Kariyer Merkezi; din, dil, ırk, cinsiyet gözetmeksizin kişilerin kariyer, girişimcilik ve istihdam başlıkları altında; Sosyal Destek Hizmetleri ile koordineli ve bütüncül bir yaklaşım ile geliştirilmesini ve istihdama katılımlarını sağlamayı hedefliyor. Merkez, geçtiğimiz 2020 yılında Ağustos-Aralık ayları arasında 200 kişiye özgeçmiş oluşturma, 150 kişiye sektöre yönelik beceri geliştirme eğitimleri sundu. 996 kişiye danışmanlık, 2176 kişiye uygun iş ilanlarına yönlendirme, 71 kişiye işe yerleştirme hizmeti verdi.
Kariyer Merkezi sayesinde işe yerleşen danışanlar, ilettikleri mektuplarla aldıkları hizmetten memnun olduklarını belirterek istihdamlarına katkı sağlayan Sultanbeyli Belediyesine ve Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’e teşekkürlerini ifade etti.
Konuyla ilgili değerlendirme yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, mutlu bir Sultanbeyli için çalıştıklarını kaydederek, “2016’da hizmete giren, belediyemizin bünyesine bağlı Kariyer Merkezi’miz ile genç nüfus ağırlıklı olmak üzere birçok vatandaşımıza kariyer konusunda rehberlik ediyor; onları ilgi, bilgi ve becerilerine uygun sektörlere yönlendiriyor. Aynı zamanda verdiği danışmanlık hizmetleri kapsamında CV hazırlama, mülakat teknikleri, beceri geliştirme eğitimleri gibi birçok imkân sağlıyor. Merkez sayesinde işe giren vatandaşlarımızdan güzel dönüşler alıyoruz. Bu durum bizleri mutlu ediyor. Gayemiz tüm Sultanbeylili hemşehrilerimizin huzur ve mutluluğu. Bu gayeyi yansıtan her bir çalışma ve gelişmenin takipçisiyiz. Kariyer Merkezi’mizde içtenlikle vatandaşlarımıza yardımcı olan çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İlçemizde daha da güzel gelişmelere hep birlikte tanık olacağız.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın