Kültür Sanat Sezonu Özdemir Erdoğan Konseriyle Başladı

Sultanbeyli Belediyesi 2020-2021 kültür sanat sezonunun açılışı gerçekleştirdi. Özdemir Erdoğan’ın sahne aldığı program Facebook üzerinden canlı yayınlandı.

Sultanbeyli Belediyesi dopdolu bir kültür sanat sezonu hazırladı. Pandemi dolayısıyla sosyal medya üzerinden canlı olarak gerçekleştirilecek olan programların açılışı, Özdemir Erdoğan’ın konseriyle başladı.
Kültür sanat sezonun açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, yeni sezonun hayırlı olmasını diledi. Pandemi döneminde de Sultanbeyli Belediyesi olarak ilçe sakinlerinin kültür ve sanattan uzak kalmaması için yoğun gayretler gösterdiklerini kaydeden Başkan Keskin, “2020-2021 kültür sanat sezonumuzun açılışını gerçekleştiriyoruz. İnşallah faydalı programlarla bu zor günleri atlatacak ve sağlıkla yeniden kültür merkezlerimizi dolduracağız. Bu sene sizlerle ağırlıklı olarak canlı yayınlarla etkinliklerimizi gerçekleştireceğiz. İnşallah yine tiyatrolarımız, konserlerimiz, söyleşilerimiz sizlerle buluşacak ve kültür dünyamıza katkı sunmaya devam edeceğiz.” dedi.
Ülkelerin ve toplumların geleceğe güvenle bakabilmelerinin medeniyet birikimlerinden geçtiğini vurgulayan Başkan Keskin, “Özellikle gerçekleştirilen her proje ve yatırımın kalıcı olmasının temelinde kültürel birikim ve sanat üretimi yatar. Kültürel birikim ve sanat uçsuz bucaksız bir kuyuyu ifade eder. O kuyuyu doldurdukça geleceğinizi de garanti etmiş olursunuz. Kültürel bakımdan çeşitlilik her toplumun zenginliğidir, çok şükür bizim coğrafyamız en zengin medeniyet olma özelliğini taşımaktadır. Her ne kadar bazı kesimler geçmişte bu renkliliği tek renge indirmek isteseler de mazisi güçlü medeniyetimizin birikimi buna izin vermemiştir.” dedi.
Koronavirüs sebebiyle dünyanın olağanüstü dönemlerden geçtiğini vurgulayan Başkan Keskin, “Geçen yılı insanı merkeze alan bir filozof olan Farabi kültür sanat yılı ilan etmiştik. Onun yaşam felsefesi insanın varoluşuyla amacı arasında ilişkiye odaklanırdı. İnsanın ebedi mutluluğu kazanması Farabi’nin en büyük amacıydı. Geçen sene “Nasıl bir toplum?” ile “Nasıl bir şehir?” sorularına verdiğimiz cevapların üstüne bu yılı vefatının 700. yılında Yunus Emre Kültür Sanat Yılı ilan ettiğimizi buradan duyurmak istiyorum. Bugün ise bir süredir uzak kaldığımız, sizler olmadan bu koltukların öksüz olduğu merkezimizde kültür sanat sezonunu müziğimizin usta ismi Özdemir Erdoğan’la açıyoruz. Kültür ve sanat hayatımıza çok önemli katkılarda bulunan ve özgün eserleriyle ülkemizin bir değeri olan Özdemir Erdoğan’ı Sultanbeyli’de ağırlamaktan da büyük mutluluk duyuyoruz. Kültüre, sanata, müziğe ve edebiyata yapılan her yatırımı geleceğe yapılan yatırım olarak görüyoruz. 2020-2021 Yunus Emre Kültür Sanat Sezonu açılışımızın tekraren hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Açılış Konseri Özdemir Erdoğan’dan
Başkan Keskin’in konuşmasının ardından Türk müziğinin usta ismi Özdemir Erdoğan sevenleriyle buluştu. Birbirinden güzel eserleriyle hayranlarına seslendi.

Bir cevap yazın