Kurban Satış ve Kesim Merkezi Kurulmaya Başlandı

41e99dae-307e-48bd-9687-1dbac1b457a9

Sultanbeyli Belediyesi kurban satış ve kesim merkezini kurmaya başladı. Koronavirüs tedbirlerinin ön plana çıktığı merkez kısa sürede tamamlanacak.

Her yıl oluşturduğu örnek kurban alanıyla vatandaşların takdirini toplayan Sultanbeyli Belediyesi, kurban satış ve kesim merkezinin çalışmalarını başlattı. Koronavirüs tedbirlerinin ön plana çıktığı alanda tüm detaylar düşünüldü. Alanla ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Koronavirüs döneminde uyguladığımız tedbirler, bizleri kontrollü sosyal hayata kavuşturdu. Aldığımız tedbirler sonucu yeni kontrollü normal yaşama ulaştık. Elbette rehavete kapılmadan virüsle mücadeleye devam ediyoruz. Maske, mesafe ve temizlik kuralına riayet ederek kontrollü şekilde hayatımıza devam etmemiz gerekiyor. Sultanbeyli Belediyesi olarak Koronavirüs sürecinde başarılı bir sınav verdik. Bunu ilerleyen süreçte de devam ettirmek istiyoruz.” dedi.

“Tedbirli Şekilde Alanımızı Oluşturuyoruz”

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde tedbirli bir şekilde kurban alanını oluşturmaya başladıklarını kaydeden Başkan Keskin, “Kurban satış ve kesim merkezinde dezenfekte çalışması yaptık. Ekiplerimiz de belli periyodlarla dezenfekte işlemine devam edecek. Burada yaklaşık 300 çadırla hemşehrilerimize hizmet vereceğiz. Giriş ve çıkışlarda dezenfekte noktaları oluşturuyoruz. Yoğunluğu engellemek için sınırlı sayıda hemşehrimizi kesim alanına alacağız, kurban etlerini küçük parçalara ayırdıktan sonra kendilerine teslim edeceğiz. Ortak kurban kesen vatandaşlarımız için önceki yıllarda oluşturduğumuz paylaşma ünitelerini bu yıl pandemi nedeniyle kurmayacağız. Vatandaşlarımız uygun olan başka bir yerde hisselerini paylaşacaklar. Kesim sırasını tüm başvurular yapıldıktan sonra noter huzurunda kurayla belirleyip hemşehrilerimize saat ve sıralarını bildireceğiz.” şeklinde konuştu.

Kurban alanına girişlerde ateş ölçümü de yapılacağının altını çizen Başkan Keskin, “Kurban satıcılarının ve alana giren vatandaşlarımızın girişte ateşi ölçülecek, maskesiz kimse içeri alınmayacak. Özellikle sosyal mesafeyi gözeteceğiz. Bir diğer önemli husus da kurban alanını kirletmemek için atık maske ve eldiven noktaları oluşturduk. Alışverişe gelen hemşehrilerimizin aradıkları kurban satıcısını kolayca bulabilmeleri için alan içinde tabela çalışması yaptık. Kasaplarımız su geçirmez önlük, maske, eldiven kullanacak ve belli aralıklarla ekipmanlarını yenileyecekler. Alanda ücretsiz internet kullanımı sağlayacağız. Banyo, wc, mescit ve berber hizmetlerimiz olacak. Alanın belirli noktalarına el antiseptiği konuldu. Burada da yine tedbirlere uyulacak. Ben bu sürece hem satıcılarımızın hem de alıcılarımızın destek vermesini rica ediyorum. Özellikle alışveriş esnasında kesinlikle tokalaşma olmamasını istirham ediyorum. Alacağımız tedbirler sayesinde hem satıcılarımız hem de alıcılarımız için güvenle alışveriş yapabileceği bir ortam oluşturuyoruz. Rabbim bizleri Kurban Bayramı’na hayırla ulaştırsın.” dedi.

Bir cevap yazın