SAKUT Ekiplerinin Deprem Bölgesinde Yoğun Çalışmaları Devam Ediyor

Sultanbeyli Belediyesi arama kurtarma ekibi (SAKUT) depremin ilk gününden itibaren Hatay Kırıkhan’da AFAD ile koordineli olarak çalışmalarına devam ediyor. Ekipler şimdiye kadar 13 depremzedeyi enkazdan sağ olarak çıkardı.

Yaklaşık 10 ilde meydana gelen depremin yaraları sarılmaya devam ediyor. Depremin ardından hızla afet bölgesine yola çıkan SAKUT hala bölgede arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor. Hatay Kırıkhan’da arama kurtarma faaliyeti gerçekleştiren SAKUT, 30 enkazda ses dinlemesi yaparak 13 depremzedeyi enkaz altından sağ olarak çıkarttı.
Konuyla ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “10 ilimizde büyük ölçüde hissedilen deprem hepimizin yüreğini yaktı. Sultanbeyli Belediyesi olarak ilk andan itibaren AFAD koordinesinde çalışmalarımızı sürdürdük. Bölgeye arama kurtarma ekibimiz SAKUT’u gönderdik. Bölgede görev yapan tüm arama kurtarma ekiplerine teşekkür ediyorum. Devletimiz deprem bölgesinin yaralarını sarmaya devam ederken arama kurtarma ekipleri de yaptığı çalışmalarla milletimize umut oluyor. SAKUT ekibimiz bugüne kadar 13 vatandaşımızı enkaz altından çıkarttı. Diğer taraftan ilçemizde yardım toplama faaliyetlerimiz de devam ediyor. Allah devletimizin ve milletimizin yardımcısı olsun. İnşallah el birliğiyle yaralarımızı sarmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bir cevap yazın