Spor Salonunda Turnuva Heyecanı

Sultanbeyli spor salonunda satranç turnuvası heyecanı başladı. Perşembe günü sona erecek olan turnuva kıyasıya mücadelelere sahne oluyor.

Sultanbeyli Belediyesi, İstanbul İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğiyle spor salonunda turnuva düzenleniyor. İstanbul 1. Bölge Okullararası Satranç Turnuvası ilk gün etkinlikleriyle başladı. 5 kategoriden öğrencilerin yarıştığı turnuva Perşembe günü final müsabakalarıyla sona erecek. Gerçekleştirilen müsabakaya ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri katılıyor. Heyecanları yüzlerinden okunan sporcular, turnuvada kıran kırana mücadele ediyor. Turnuva boyunca keyifli dakikalar geçiren öğrenciler, yarışmadan dolayı mutlu olduklarını dile getirdiler.

Yarışmaya katılan öğrencilere başarılar dileyen Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Evlatlarımızın derslerinin yanında bu tarz müsabakalarda faaliyet göstermesi bizleri de mutlu ediyor. Her zaman söylediğimiz gibi ilçemizi her anlamda marka bir kent yapmak için çalışmalar yürütüyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımıza yatırımlar yapıyoruz. İstanbul 1. Bölge Okullararası Satranç Turnuvası’nın ilk turu spor salonumuzda gerçekleşti. Böyle bir yarışmaya ev sahipliği yapmaktan oldukça memnunuz. İlçemizde eğitim, kültür, bilim anlamında inşallah daha da güzel gelişmeler yaşanacak.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın