Sultanbeyli Belediyesi Açılışlara Devam Ediyor

Sultanbeyli’ye değer katacak projeler kazandırılmaya devam ediyor. Sultanbeyli Millet Bahçesi içerisinde yer alan Mimar Sinan Sosyal Tesisi ve Nuri Pakdil Kütüphanesinin açılışı yoğun katılımla gerçekleşti.

Sultanbeyli Belediyesi; kültür ve eğitime yönelik yatırımlarını sürdürürken, ilçeye yeni yaşam alanları da kazandırıyor. Sultanbeyli Millet Bahçesi’nde yer alan Mimar Sinan Sosyal Tesisi ve beş bin kitap kapasiteli Nuri Pakdil Kütüphanesi hizmete açıldı. Açılış programına çok sayıda ilçe sakini katıldı.

Açılışı gerçekleşen Mimar Sinan Sosyal Tesisi, ilçenin yeni sosyal yaşam alanı olarak faaliyete geçti. Tesiste kafe ve restoran bulunurken; yeşillik alanları da ziyaretçilere doğayla iç içe vakit geçirme fırsatı sunuyor.

Açılışı yapılan diğer bir hizmet olan Nuri Pakdil Kütüphanesi; yeşil alanı, modern tasarımıyla dikkat çekiyor. Beş bin kitap kapasiteli kütüphane, ferah iç mekânı ile kitapseverler için ideal bir ortam sağlıyor. Ayrıca süreli yayınlar ve dergiler için özel bir alana da sahip olan kütüphane, dergi kütüphanesi olarak da hizmet veriyor.

Vizyon Proje: Sultanbeyli Millet Bahçesi

Tesis ve kütüphanenin bulunduğu Sultanbeyli Millet Bahçesi alanında; otoparklar, çocuk oyun alanları, ekolojik tarımsal bahçe, amfi tiyatro yer alıyor. Ayrıca koşu yolu, basketbol ve voleybol sahaları ile ziyaretçilere temiz havada spor yapma imkânı sağlanıyor.

Mimar Sinan Sosyal Tesisi ve Nuri Pakdil Kütüphanesinin açılışına katılan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, yaptığı konuşmada “Bugün ilçemizin marka değerine önemli katkı sağlayacağına inandığımız iki eseri daha sizlerin hizmetine sunmak için buradayız. Millet Bahçemizin içine sosyal tesisimizi ve kütüphanemizi kazandırmanın memnuniyetini yaşarken her iki eserimizin de Sultanbeyli’mize, İstanbul’umuza hayırlı olmasını diliyorum. Aydos Sosyal Tesisimiz ve Sultan Korumuzda yakaladığımız hizmet kalitemizi daha da yukarı çıkaracak Mimar Sinan Sosyal Tesisimizde; aileniz ile birlikte huzurlu vakit geçirip memnun ayrılabileceğiniz nezih bir sosyal yaşam alanı daha kazandırmış oluyoruz. Mimar Sinan Sosyal Tesisimiz ile birlikte bugün açılışını gerçekleştireceğimiz kütüphanemize “Okumadığın gün karanlıktasın ve bu karanlıkta hiçbir şey meşru değildir.” sözünün sahibi Kudüs Şairimiz, üstadımız Nuri Pakdil’i in adını verirken kendisine bir kez daha bu açılışımızda Rabbimden rahmet diliyor, mekânının cennet olmasını niyaz ediyorum. Nuri Pakdil Kütüphanemizin içerisinde 5000 kitap bulunurken, gençlerimize doğayla iç içe bir imkân sunacak. Kütüphanemizin içerisinde Dünya ve Türk Klasiklerinden, araştırma inceleme kitaplarına kadar birçok kıymetli eser bulunmasının yanı sıra Türk edebiyatının önemli süreli yayınlarının bulunduğu bir de dergi kütüphanemiz bulunuyor.

Ayrıca içerisinde oyun alanları, yürüyüş yolları, spor sahası, biyolojik göleti ve etkinlik alanlarıyla ilçemize kazandırdığımız Millet Bahçemize Sultanbeyli Belediyesi olarak Cumhuriyetimizin 100. yılı sebebiyle 100 adet 10 yaşındaki çınar ağaçlarını toprakla buluşturmanın sevincini yaşıyoruz. Bununla beraber dokuz çeşit olmak üzere 100 adet meyve fidanının dikimini sağlarken kekikten lavantaya kadar birçok türdeki tıbbi aromatik bitkiler bölümünü de bu alanda muhafaza edeceğiz. Başta hemşehrilerimiz olarak üzere ilçemize, İstanbul’umuza ve ülkemize hayırlar getirsin. Sultanbeyli’miz için yeni eserler üretmeye ve vizyon projelerimizi İstanbul’umuza kazandırmaya devam edeceğiz.” dedi.

Açılış programına katılan İlçe Kaymakamı Kemal Şahin, “Sultanbeyli’nin bu güzel eserinin açılışında bulunmaktan memnuniyet duyuyorum. Son 10 günde 4. eserimizin açılışı gerçekleşti. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. İnşa edilen her yapının, her tesisin yanında bir kütüphane olması Sultanbeyli’nin bir markası oldu. Bu durum Sultanbeyli’nin geleceğine ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Bu katkılar çok değerli. İlçemize kazandırdığı bu eserlerden dolayı Belediye Başkanımız Hüseyin Keskin’e ve ekibine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kurdele kesimi gerçekleşti. Cumhuriyetin 100. yılına özel Millet Bahçesi’ne 100 adet çınar fidanı dikildi.

Bir cevap yazın