Sultanbeyli Belediyesi Manevi Mekânlara Yolculuk Başlattı

Sultanbeyli Belediyesi, ilçe sakinleri için bir projeyi hayata geçirdi. “Manevi Mekânlara Yolculuk” adlı proje kapsamında; Eyüp Sultan Camii, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi ve Büyük Çamlıca Camii’ne ziyaretler gerçekleştirilecek.

Kadim kültürümüzün izinde birçok çalışmayı hayata geçiren Sultanbeyli Belediyesi, önemli bir projeye daha imza attı. “Manevi Mekânlara Yolculuk” çalışması kapsamında İstanbul’daki kadim camilere ziyaret gerçekleştirilecek. Düzenlenecek ziyaretlere online başvuru alınıyor. Ziyarete katılmak isteyen vatandaşlar manevimekanlarayolculuk.com adresi üzerinden başvuru yapabiliyor. Vatandaşlara ücretsiz sağlanacak bu hizmet kapsamında ziyaretler her perşembe günü yapılacak.

Proje hakkında değerlendirmelerde bulunan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Kadim medeniyetimizin izinde Manevi Mekânlara Yolculuk projemizi hayata geçiriyoruz. Ecdadımızın mirası mabetlerimize ziyaretler gerçekleştireceğiz. Kıymetli hemşehrilerimiz ile medeniyetimizin mirası camilerimizin manevi iklimini paylaşacak; camilerimizi daha yakından tanıma fırsatına erişeceğiz. Tanpınar Hocamızın, ‘Cetlerimiz inşa etmiyorlar, ibadet ediyorlardı. Maddeye geçmesini ısrarla istedikleri bir ruh ve imanları vardı.’ dediği gibi ecdadımız çalışmayı bir ibadet bilerek bütün incelikleri, kültürümüzü yapılara nakşetti. Her şehrin bir kalbi ve ruhu vardır. Şehri tanımanın yolunun; sokakları, tarihi mekânları ve camileri tanımaktan geçtiğine inanıyorum. Bu anlamlı proje kapsamında İstanbul’umuzu İstanbul yapan manevi değerlerimizi daha iyi tanıyacağız. Gerçekleştireceğimiz projemizin hayırlı olmasını diliyorum. Hemşehrilerimiz manevimekanlarayolculuk.com adresi üzerinden cami ziyaretlerimize kayıt olabilir.” dedi.

Bir cevap yazın