Sultanbeyli Deprem Bölgesi İçin Seferber Oldu

Tüm Türkiye’yi yasa boğan ve 10 ilde ciddi şekilde hissedilen deprem için Sultanbeyli tek yürek oldu.

Sultanbeyli Belediyesi ve Sultanbeyli Kaymakamlığı, deprem bölgesi için seferber oldu. Sultanbeyli Belediyesi, depremin ilk saatlerinden itibaren arama kurtarma ekibi SAKUT’u tam teçhizatlı olarak AFAD ile koordineli şekilde deprem bölgesine sevk etti. 21 kişiden oluşan arama kurtarma ekibi ile birlikte sonraki günlerde 31 iş makinesi operatörü, 742 gönüllü arama kurtarma ekibi, 29, teknik personel, 82 şoför ile bu sayı 905 kişiye yükseldi. Ayrıca hem belediyenin hem de Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in sosyal medya hesabından Kızılay’ın kan bağışı çağrısı vatandaşlara duyuruldu.

Yardım Kampanyası Hızlıca Başladı

Sultanbeyli Belediyesi bu çalışmaların yanı sıra yardım kampanyalarına da hızla başladı. Bu kapsamda ilçe meydanı, 15 okul ve spor salonunda depremzedeler için yardım toplanmaya başladı. Yardım kampanyası çerçevesinde bugüne kadar 44 yardım tırı, 27 yardım kamyonu ve 33 yardım kamyoneti bölgeye gönderildi. Diğer taraftan belediye tarafından afet bölgesine 5 ambulans, 7 JCB beko loder, 1 vinç, 3 iş makinası, 1 arama kurtarma aracı, 1 otobüs, 4 jeneratör ve 12 ulaşım aracı gönderildi.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Yüzyılın felaketi olarak yaşanan deprem dolayısıyla tüm Türkiye olarak derin bir üzüntü içerisindeyiz. Bu felaketin yaşandığı ilk andan itibaren devletimizin koordinasyonuyla tüm kamu kurumlarımız, STK’larımız, vatandaşlarımız el ele vererek büyük bir dayanışma örneği sergilediler. Bizler de deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için yardım çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. Acımız tarifsiz, kayıplarımız için oldukça derin bir üzüntü içerisindeyiz. İnşallah depremin açtığı yaraları hep birlikte saracağız. Tüm imkanlarıyla afet bölgelerine destek veren, yardım elini uzatan tüm hemşehrilerimize, Kaymakamlığımıza, Milli Eğitim Müdürlüğümüze, STK’larımıza ve çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Deprem bölgesinde cansiparane çalışan ekiplerimize kolaylıklar diliyorum. Allah hepsinden razı olsun.” dedi.

Bir cevap yazın