Sultanbeyli İçin Sıfır Atık

Sultanbeyli’de sıfır atığa destek her geçen gün artarak devam ediyor. Bu kapsamda farkındalık oluşturmak amacıyla Kent Meydanı’nda program düzenlendi.

Sultanbeyli’de sıfır atık proje kapsamında program düzenlendi. Sultanbeyli Belediyesi, Sultanbeyli Kaymakamlığı ve Sultanbeyli Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası (SUBESO) işbirliğiyle yapılan program kapsamında berberlere jilet kutuları bırakıldı. Sıfır atığın önemine dikkat çekilen programda konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Sözlerimin hemen başında Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından sınır güvenliğimizi sağlamak amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nın hayırlara vesile olmasını diliyor, canını Ay Yıldızlı Bayrağımız için seve seve vermeyi göze alan kahraman mehmetçiğimizin ayağına taş değmesin diyorum. Rabbimiz tarafından bize sunulan nimetlerin farkında olarak bir yaşam sürdürmenin bilinciyle yaşıyoruz. Bu anlamda bunlara sahip çıkmanın yegâne yolu da doğaya ve çevremize saygılı olmaktan geçiyor. Bizler “temizlik imandan gelir” cümlesine inanan bir dinin mensuplarıyız. En büyük ayrıcalığımızın doğanın bize bahşettiği güzelliklerin içerisinde bir hayat yaşamak olduğunun farkındayız. Bu hayatı yaşarken de çevreden faydalanmak zorunda kalıyoruz. İşte bu anlamda tüketim çılgınlığına son vererek, en yakın çevremizi de bu konuda bilinçlendirerek vatandaşlık görevimizi yerine getirmemiz gerekiyor.” diyerek sıfır atık için destek veren herkese teşekkür etti.

SUBESO Başkanı Ömer Erdoğan da yaptığı konuşmada sıfır atık projesinin önemine değindi. Sultanbeyli’de özellikle esnafların projeye katkı sağlayacağına inandığını vurgulayan Erdoğan, destek veren herkese teşekkür etti.

İlçe Kaymakamı Metin Kubilay da yaptığı konuşmada Sultanbeyli’nin sıfır atık projesine sahip çıktığını dile getirdi.

Bir cevap yazın