Sultanbeyli’de 4007 TÜBİTAK Bilim Şenlikleri Başladı

Sultanbeyli Çok Programlı Anadolu Lisesinde 3 gün sürecek olan bilim şenlikleri başladı. Bilim Şenliği’ne Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de katıldı.

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Sultanbeyli Çok Programlı Anadolu Lisesinde başladı. 3 gün sürecek olan şenliğe Sultanbeyli Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Marmara ve Üsküdar Üniversiteleri de destek veriyor. Atölyeler ve sergi alanlarının bulunduğu, söyleşilerin gerçekleştirileceği etkinliğine katılan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, öğrenciler tarafından kurulan stantları ziyaret etti. Bilim Şenliği’nin verimli olduğunu ifade eden Başkan Keskin, “Gençlerimizin daima destekçisiyiz. Her medeniyet kendi teknolojisini üretir, teknoloji üretemeyen toplumlar geri kalmaya mahkûmdur. Her yıl TÜBİTAK’ın öncülüğünde bilim şenlikleri düzenleniyor. Bu sayede bilime meraklı gençlerimiz teknolojiyle buluşuyor. Ben inanıyorum ki ülkemizde nice Aziz Sancar’lar nice Selçuk Bayraktar’lar yetişecek. Onları örnek alan genç dimağlar; daha da güzel projelere imza atacak. Bilim Şenliği’mizin hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar da yaptığı konuşmada Bilim Şenliği’nin hayırlı olmasını dileyerek emek veren herkese teşekkür etti.

TÜBİTAK’ın gerçekleştirdiği bu şenlikler sayesinde bilim meraklılarının teknolojiyi yakından tanıma fırsatı bulduğunu dile getiren Sultanbeyli İlçe Kaymakamı Dr. Kemal Kızılkaya; Bilim Şenliklerinin yeni bilim insanları yetiştirmesine vesile olmasını diledi.

Bir cevap yazın