Sultanbeyli’de Ahilik Geleneği Yaşatılıyor

Ahilik Geleneği olan esnaf duası Sultanbeyli’de yaşamaya devam ediyor. Pazar esnafı, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in katılımıyla işlerinin bereketli geçmesi için esnaf duası yaptı.

Sultanbeyli’de pazar esnafı kadim medeniyetimizin bir geleneğini yaşatıyor. Yüzyıllardır topraklarımızda; esnafların yardımlaşmasını ve dayanışmasını esas alarak hüküm süren Ahilik geleneği, pazar esnaflarınca sürdürülüyor. Çarşamba Pazarı’nın açılışında Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in de katılımıyla İlçe Müftüsü Hasan Erdoğan tarafından esnaf duası yapıldı.

Esnafa hayırlı işler ve bereket dileyen Başkan Keskin, “Asırlarca topraklarımızda süregelen Ahilik geleneğini Sultanbeyli’mizde yaşatıyoruz. Koronavirüs nedeniyle tüm insanlığın geçirdiği bu zorlu süreçte İlçe Müftümüzün duasına iştirak ederek esnafımıza hayırlı ve bereketli işler diledik. Güzel ahlakın, dayanışmanın ve kardeşliğin timsali olan Ahilik ruhunu sürdüren tüm esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Tüm esnaflarımıza hayırlı ve bereketli kazançlar diliyorum. Bu güçlü mirasın gelecekte de korunmasını ve yaşatılmasını temenni ediyorum.” dedi. Sultanbeyli Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Muhtullah Koca da esnafları selamladı. Sonrasında Başkan Keskin pazarı gezerek esnaflarla sohbet etti.

Bir cevap yazın