Sultanbeyli’de Bayram Sevinci

2

İslam âleminin heyecanla beklediği Kurban Bayramı, Sultanbeyli’de de sevinçle karşılandı. Günler öncesinden hazırlanan kurban alanında vatandaşlar bayram namazını kıldı ve ardından kurbanlar kesilmeye başlandı. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de alanda vatandaşlarla bayramlaştı.

Tüm İslam coğrafyalarında yardımlaşma duygularını perçinleyen Kurban Bayramı, Sultanbeyli’de sevinçle karşılandı. Dünyada yaşanan salgın dolayısıyla kurban alanında üst düzey tedbirler alındı. Bu kapsamda ilçede kurulan Kurban Kesim ve Satış Merkezi’nde sosyal mesafe, hijyen ve maske kuralı uygulandı. Alanın farklı noktalarına dezenfektanlar yerleştirilirken, kesim ünitelerine kurban hissedarlarından sadece üç kişi alındı. Vatandaşlara sık sık maske, mesafe ve hijyen uyarıları yapıldı. Halkın sağlığı için hiçbir detayın atlanmadığı alanda, kesim sıraları LED ekranlara yansıtılarak olası kalabalıkların önüne geçildi.
“Kurban kesimleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildi”
Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nde vatandaşlarla bayramlaştı. Bayramla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Rahmet ve bereketinden feyz aldığımız Kurban Bayramı’na hamdolsun ulaştık. Bu mübarek bayramı sağlıkla ve huzurla geçirmek için Sultanbeyli Belediyesi olarak salgına karşı bir dizi tedbiri kurban kesim alanımızda da uygulamaya koyduk. Vatandaşlarımızın sağlığı ve mutluluğu bizim için çok önemli. İnşallah bu süreci tedbirlere uyarak hep birlikte sağlıkla atlatacağız. Güzel günlere ulaşacağımızın inancıyla tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor, bu mübarek bayramın tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın