Sultanbeyli’de Miniklere Özel Park Açıldı

Sosyal yaşam alanlarının hızla arttığı Sultanbeyli’de, 0-3 yaş grubu çocuklara özel yapılan park açıldı.
p0111

Sosyal yaşam alanlarının hızla arttığı Sultanbeyli’de, 0-3 yaş grubu çocuklara özel yapılan park açıldı.

Sultanbeyli Belediyesi’nin erken çocukluk dönemi ihtiyaçlarına yönelik yapılan, 0-3 yaş grubu çocuklara uygun ekipmanların kullanıldığı parkın açılışı gerçekleştirildi.  Parkta tamamen doğal malzemeler, çocuklara zarar vermeyen boyalardan imal edilen ahşap oyuncaklar kullanıldı.

İlçenin her anlamda marka olmasına katkı sağlayacak çalışmalar yapan Sultanbeyli Belediyesi, çocukların gelişimlerine yönelik projelerini de sürdürüyor. Bu kapsamda Bernard van Leer Vakfı iş birliğiyle Sultanbeyli95 projesi hayata geçirildi.

Sultanbeyli95 Nedir?

Sultanbeyli95, Bernard van Leer Vakfı’nın tüm dünyada şehir ve erken çocukluk konusunu işleyen projesi Kent95’in Sultanbeyli ayağını oluşturuyor. Vakıf bu projesiyle, tasarım ve yönetişim konularındaki profesyonellere; şehri, 3 yaşında sağlıklı bir çocuğun boyu kabul edilen 95 cm seviyesinden görmeyi öneriyor.

Anne adayları, gebeliğinden itibaren dünyaya gelen çocuğu 3 yaşına gelene dek alanında uzman kişiler tarafından evlerinde ziyaret ediliyor. Ebeveynlerle sürekli temas halinde olan uzmanlar; bebeğin iletişim, hareket, problem çözme ve sosyal gelişim alanlarındaki kazanımlarını yerinde inceliyor. Bu incelemeler sonucunda çocuğun ve annenin ihtiyacına cevap veren çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalardan biri de erken çocukluk dönemi ihtiyacına yönelik tasarlanan Sultanbeyli 0-3 Yaş Parkı oldu. Orhangazi Mahallesi Alparslan Caddesi’ne inşa edilen park yapılan törenle açıldı.

“Yeni Parklarımızda 0-3 Yaş Alanları Oluşturacağız”

Parkın açılışında konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Belediye olarak ilçemizi her açıdan marka bir haline getirmeye ve geliştirmeye gayret ediyoruz. Sultanbeyli’deki tüm vatandaşlarımıza uzanacak projeler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Bu projelerden biri olan Sultanbeyli95 projemizle, bebek yaştan itibaren çocuklarımızın gelişimine belediye olarak destek veriyoruz. Çünkü biliyoruz ki sağlıklı, mutlu yetişen çocuklar, ülkemiz için mutlu yarınlar demek. Bu proje kapsamında Bernard van Leer Vakfı ile işbirliği yaparak Orhangazi Mahallemize uluslararası standartları taşıyan 0-3 yaş parkımızı kazandırdık. Diğer taraftan yeni yapacağımız tüm parklarımızda 0-3 yaş grubu için özel alanlar oluşturacağız. Parkımızın çocuklarımız tarafından nice güzel günlerde kullanılmasını temenni ediyor, projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Parkın açılışına katılan İlçe Kaymakamı Metin Kubilay, belediyenin çocuklara ve gençlere yönelik çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek böyle bir projeyi yürüttüğü için Sultanbeyli Belediyesi’ne teşekkür etti. Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Hüseyin Keskin parkın kurdelesini çocuklarla kesti. 

Bir cevap yazın