Sultanbeyli’de Öğrencilerin Eserlerinden Oluşan Sanat Sergisi

Sultanbeyli Gençlik Merkezlerinde eğitim alan (SUGEM) öğrencilerin hazırladığı sanat sergisinin açılışı yapıldı. Sergi, Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde ziyarete açık olacak.

Sultanbeyli Belediyesi, her yaş grubunun yeteneğini geliştirebileceği hobi kurslarına devam ediyor. Ahşap boyama, origami, resim, ebru gibi güzel sanatlar alanındaki kurslarda eğitim alan öğrencilerin eserlerinden oluşan Sanat Sergisi’nin açılışı yapıldı. Sergide birbirinden kıymetli eserler yer aldı. Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde açılışı gerçekleşen sergi, ilçe sakinleri tarafından yoğun ilgi gördü. Müzik dinletisi eşliğinde gerçekleşen sergide ziyaretçiler keyifli vakitler geçirdi.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “İlçemizin her anlamda gelişimine büyük özen gösteriyor, çalışmalarımızı bu yönde planlıyoruz. Akademik anlamda gençlerimizin başarısına katkı sunduğumuz kurslarımız yanında, her yaştan ilçe sakinlerimizin ve gençlerimizin ilgi duydukları alanda yeteneklerini geliştirebilecekleri hobi kurslarımız da devam ediyor. Kurslarımızda her yaştan eğitim gören öğrencilerimizin eserlerinden oluşan sergimizi de açmış bulunuyoruz. Her biri çok kıymetli eserler. Sergimizi ziyaret eden sanatseverlerimize, öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Sultanbeyli Belediyesi olarak daima kültür ve sanatı destekleyen çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Bir cevap yazın