Sultanbeyli’de Orhangazi Aile Eğitim Merkezi Açıldı

Sultanbeyli Belediyesi, ailelere yönelik önemli bir hizmeti hayata geçirdi. “İyi Bir Başlangıç” projesi kapsamında; Orhangazi Aile Eğitim Merkezi hizmete sunuldu.

Sultanbeyli Belediyesi toplumun güçlendirilmesi ve ailelerin desteklenmesi amacıyla Orhangazi Eğitim Merkezi’ni faaliyete geçirdi. Ailelerin ve 0-6 yaş çocukların ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanan Orhangazi Aile Eğitim Merkezi, çocukların erken çocukluk ve okul öncesi dönemlerindeki fiziksel, bilişsel ve sosyo-duygusal becerilerini geliştirme amacıyla ilçe sakinlerine hizmet verecek.

Orhangazi Aile Eğitim Merkezi bünyesinde, çeşitli etkinlikler sunularak ailelere ve toplumun farklı yaş gruplarına yönelik destek sağlanacak. Merkez içerisinde; çocuk atölye odası, çocuk bakım odası, seminer salonu, çalışma ofisi ve aile ve çocuk gelişimine dair kitapların bulunduğu kitaplıklar yer alıyor. Eğitim Merkezi’nde aile rehberlik programları, halka açık seminerler, oyun parkı faaliyetleri ve evlilik öncesi eğitim programları gibi birçok etkinlikler ve hizmetler sunulacak. Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin açılış programında yaptığı konuşmasında, “Sultanbeyli Belediyesi olarak, ailelere yönelik önemli bir projeyi hayata geçirdik. Orhangazi Aile Eğitim Merkezi’ni hizmete açtık. Belediye olarak her bir mahallemizle yakın bir iletişim kurarak vatandaşlarımıza hizmet vermeye özen gösteriyoruz. Bu amaçla Orhangazi Mahallemizde açtığımız aile merkeziyle amacımız; çocuklarımızın sağlıklı, mutlu, özgüvenli, donanımlı ve üretken nesiller yetiştirmek. Gençlerden yaşlılara, kadınlardan çocuklara kadar herkesin faydalanabileceği atölyelerimizde; etkinlikler ve seminerler düzenlenerek toplumumuzun temelini oluşturan kıymetli ailelerimize katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu kıymetli projenin hayata geçmesinde emeği geçen paydaşlarımız; Boğaziçi Üniversitesi, Aile, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Müftülüğümüze teşekkür ediyor aile eğitim merkezimizin ailelerimize, hemşehrilerimize yarınlarımız olan çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Sultanbeyli İlçe Kaymakamı Kemal Şahin açılış programında yaptığı konuşmasında, “Türk toplumunun temeli olan ailenin güçlü tutulması çok önemli. Eğer ailemizi güçlü tutarsak, toplumumuzda devletimiz de güçlü olur. Bu yüzden, aile eğitim merkezleri aracılığıyla farklı eğitimler verilmesi çok kıymetli. Bu güzel projeyi mahallemize, ilçemize kazandıran Başkanımıza, ekip arkadaşlarına ve paydaşlarımıza çok teşekkür ediyor Orhangazi Eğitim Merkezi’nin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Bir cevap yazın