Sultanbeyli’de Salgına Yönelik Denetim

1B35883B-37D8-4CF0-9498-B09F99542E40

İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği “Koronavirüs Denetimleri” konulu genelge kapsamında Sultanbeyli’deki meydanlar, iş yerleri, alışveriş mekânları, toplu taşıma araçları, kafeler gibi birçok alanda denetim gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dün sosyal medya üzerinden ülke genelinde virüse yönelik yoğun bir denetim yapılacağını ifade etmesi üzerine Bakanlık tarafından 81 valiliğe “Koronavirüs Denetimleri” konulu genelge gönderildi. Salgınla mücadelede tedbirlerin uygulanmasının son derece önemli olduğu vurgulanan genelge kapsamında bugün tüm il ve ilçelerde yoğun bir denetim yapıldı. Yayınlanan genelge kapsamında Sultanbeyli’deki meydanlar, iş yerleri, alışveriş mekanları, toplu taşıma araçları, kafeler gibi birçok alan denetlendi; esnaf ve vatandaşlara maske, mesafe ve hijyen uyarıları yapıldı. Denetime İlçe Kaymakam Vekili Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, Belediye Başkan Yardımcıları, İlçe Sağlık Müdürü, İlçe Emniyet Müdürü, Zabıta Müdürü katıldı. 
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, salgının henüz geçmediğini, rehavete kapılmayıp tedbirlere uyulmasının hayati önem taşıdığını ifade ederek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda hamdolsun bu süreci en iyi yöneten ülkeler arasında bulunuyoruz. Girdiğimiz yeni kontrollü normalleşme sürecinde de rehavete kapılmadan tedbirleri yaşantımıza yerleştirmemiz bu noktada oldukça önem teşkil ediyor. İçişleri Bakanlığımızın yayınladığı genelge doğrultusunda salgına yönelik ülke genelinde ve ilçemizde denetim yapıldı. Genel olarak esnaflarımızın da kurallara uyduğunu gördük. Ancak kendimizi de sürekli denetlemeli; kendi ve sevdiklerimizin sağlığı için maske, mesafe ve hijyeni hayatımızdan eksik etmemeliyiz. İnşallah bu günleri de sağlıkla atlatarak güvenli yarınlara kavuşacağız.” dedi.

Bir cevap yazın