Sultanbeyli’de Sevimli Patiler Kliniği Açıldı

Sokak hayvanları için birçok projeyi hayata geçiren Sultanbeyli Belediyesi, minik dostlarımız için klinik kurdu. Sevimli Patiler Kliniği ile artık sokak hayvanları klinikte tedavi edilecek.

Sultanbeyli Belediyesi minik dostlarımız için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor, onların sağlığını önemseyen projeler hayata geçiriyor. Bu kapsamda minik dostlarımız için belediye bünyesinde bir de klinik hizmete girdi. Sevimli Patiler Kliniği sayesinde hasta olan sevimli dostlarımız emin ellerde tedavi görecek. Başkan Keskin, kliniğin açılışında hayvanseverlere kedi aşkına defteri, hayvan kulübesi ve mama hediye etti.

Klinikle ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Sokak hayvanlarını hiçbir zaman unutmuyoruz. Her canlının iyi bir yaşam hakkı olduğunun bilinciyle sevimli dostlarımız için çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmalar kapsamında kurduğumuz Sultanbeyli Hayvanseverler Platformu ile sokak hayvanlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Düzenli aralıklarla, özellikle soğuk havalarda sokak hayvanlarımıza mama ve su tedarik ediyoruz. Diğer taraftan veterinerlerimiz de ilçe sakinlerimizin talepleri doğrultusunda minik dostlarımızın sağlıklarıyla ilgili çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Sevimli dostlarımız için planladığımız Sevimli Patiler Kliniği’mizi de hizmete açtık. Artık onların tedavilerini, bakımlarını bu klinik sayesinde gerçekleştirebileceğiz.” dedi. Sokak hayvanları konusunda ilçe sakinlerinin de desteğini beklediklerini ifade eden Başkan Keskin, “Hayvan sahibi hemşehrilerimize kedi günlüğü defteri, hayvan kulübesi ve mama hediye ettik. Sultanbeyli’mizde mutlu patilerin olması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sevimli dostlarımız için hemşehrilerimizin de desteğini bekliyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın