Sultanbeyli’nin Sosyal Projeleri Ödül Aldı

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, katıldığı uluslararası programlarda belediyenin sosyal projelerini aktardı.
34

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, katıldığı uluslararası programlarda belediyenin sosyal projelerini aktardı.

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı’nın (UCLG) Güney Afrika’nın Durban Şehrinde düzenlediği kongrede “Göçün Geleceği” başlığındaki panelde sunum yaptı. Sunumda Sultanbeyli’deki sosyal projelerle ilgili bilgiler verdi. Daha sonra Gaziantep’te düzenlenen Uluslararası Belediye Forumu’nda yapılan etkinlikte de Sultanbeyli’de yürütülen çalışmalar aktarıldı.

Sultanbeyli Belediyesi’ne Ödül

Kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya teşvik eden Avrupa Hareketlilik Haftası’na en aktif katılımı sağlayarak Avrupa Hareketlilik Haftası 2019 Ulusal Ödülleri’ni almaya hak kazanan belediyeler belli oldu. Sultanbeyli Belediyesi de ödül kazanan belediyeler arasına girdi. Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Sultanbeyli Belediyesi yoğun katılımla bisiklet turu düzenlemiş, Başkan Keskin de oluşturulan parkurda vatandaşlarla bisiklet kullanmıştı.

“İlçe Sakinlerimizi Merkeze Alan Projelerimize Ağırlık Veriyoruz”

Sosyal projelerle ilgili değerlendirme yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Sultanbeyli Belediyesi’nin bu alanda çok sayıda projeye imza attığını ifade etti. Sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini belirten Başkan Keskin, “Belediye olarak insanlarımızın her açıdan müreffeh bir yaşam sürmesi amacındayız. Vatandaşlarımızın yaşamını daha da kaliteli hale getirmek adına akıllı şehircilik perspektifiyle yolumuza devam ediyoruz. Gelişime açık ve ilerleme odaklı bir belediye olarak alanında uzman çalışma arkadaşlarımızla ilçe sakinlerimizi merkeze alan projelerimize ağırlık veriyoruz. Eğitim, kültür gibi birçok alanda örnek olma amacını sosyal alanda da taşıyoruz. Bu anlamda projelerimizi yurt içi ve yurt dışındaki etkinliklerde tanıtmaya çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalarla hamdolsun güzel tepkiler alıyoruz. Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında belediyemiz düzenlediği etkinliklerle aktif katılım sağlayarak ödül kazanan belediyelerden biri oldu. Çalışmalarımızın bu şekilde başarıyla taçlandırılması bizi oldukça memnun ediyor ve daha çok motive olmamızı sağlıyor. Diğer taraftan Güney Afrika’da ve Gaziantep’te insanı merkeze alan sosyal projelerimizle ilgili bir sunum gerçekleştirdik.” dedi.

Bir cevap yazın