Ufuk Tufan Sultanbeyli’de Genç Okurlarla Buluştu

Sultanbeyli Belediyesi ve TÜGVA iş birliğiyle düzenlenen “Şanlı Tarihimiz” adlı söyleşi programı kapsamında genç okurlar Yazar Ufuk Tufan ile bir araya geldi. Gençler programa yoğun katılım gösterdi.

Sultanbeyli’de kültür etkinlikleri tüm hızıyla sürüyor. Geçtiğimiz günlerde 2021-2022 Kültür-Sanat Sezonu açılışını gerçekleştiren Sultanbeyli Belediyesi, gençlere yönelik programlar gerçekleştiriyor. Programlar kapsamında Kuruluş Osman kitabının yazarı Ufuk Tufan, Sultanbeyli’de genç okurlarıyla buluştu. “Şanlı Tarihimiz” adlı söyleşide gençlerle bir araya gelen Yazar Tufan; Osmanlı Devleti’nde adalet, liyakat ve Oğuz töresi konuları üzerine konuştu. Sonrasında Kuruluş Osman kitabı üzerine gençlerin sorularını cevapladı. Yazar Ufuk Tufan konuşmasında, “Gençlerle ilgili ne zaman bir program daveti olsa heyecanlanıyorum. Şanlı tarihimiz hakkındaki bilgileri bir daha hatırlatacak, duymadıklarınızı da burada sizinle paylaşıyor olacağım. Tarihin her döneminde var olmuş, mevcudiyetini korumuş, büyük devletler kurmuş bir milletiz. Milletimiz tarih boyunca şan almış, izzet ve şerefiyle kendi mevcudiyetini devam ettirmiştir. Şanlı tarih deyince altının boş kalmadığını, anlamının ne kadar derin olduğunu görüyoruz. Ne mutlu ki atalarımızdan onur duyduğumuz bir geçmişe sahibiz. Böyle bir program düzenlediği için Sultanbeyli Belediyesi ve Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’e çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Programa katılan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Sultanbeyli TÜGVA İlçe Temsilciliğimizi tebrik ediyorum. 12 okulumuzdan yüzlerce öğrenci ‘Şanlı Tarihimiz’ adlı projeye dahil oldu. Öğrencilerimiz bu kapsamda kitaplar okuyarak, kitaplar üzerine değerlendirmeler yapıyor. Belediyemizin de yürüttüğü Diriliş Nesli Okumaları da yine böyle bir projemiz. İkisi de gençlerimizin okumalar yaptığı çok kıymetli çalışmalar. Bu anlamda ‘Şanlı Tarihimiz’ projesine katılan öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Sultanbeyli Belediyesi olarak evlatlarımızın, gençlerimizin yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bildiğiniz gibi TÜGVA üzerine ciddi oyunlar oynanmak, operasyonlar yapılmak isteniyor. Türkiye yararına, gençlerimizin yararına çalışan tüm dernek ve STK’larımızın yanında olduğumuzu belirterek TÜGVA’yı desteklediğimizi söylemek istiyorum. Kuruluş Osman gibi güzel bir eser ortaya çıkaran Ufuk Tufan Hocamıza teşekkür ediyorum. Gerçekten müthiş bir çalışma. Bu değerli projeyi gerçekleştiren TÜGVA yöneticilerine çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından Başkan Keskin, Yazar Ufuk Tufan’a plaket takdim etti. Yazar Tufan’ın katılımcı gençlerin kitaplarını imzalamasıyla program sonlandı.

Bir cevap yazın