YKS Öğrencileri İçin Motivasyon Programı Düzenlendi

Sultanbeyli Belediyesi SUGEM’de eğitim gören YKS öğrencileri için motivasyon programı düzenledi. Programda ayrıca Sultanbeyli Belediyesinin tarafından oluşturulan Genç Sultanbeyli uygulaması da tanıtıldı.

Sultanbeyli Belediyesi yaklaşan YKS öncesinde SUGEM ‘de eğitim gören öğrencilere motivasyon programı düzenledi. Program kapsamında Dr. Faruk Öndağ öğrencilerle keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Ayrıca etkinlik kapsamında Sedat Anar birbirinden güzel eserleri gençler için seslendirdi. Programda Sultanbeyli Belediyesi tarafından hayata geçirilen Genç Sultanbeyli uygulamasının da tanıtımı yapıldı.

Programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar, “Başarı gayrete aşıktır. Gayret ettiğinizde istediğiniz üniversiteyi kazanacağınıza inanıyorum. Eğitime, eğitimciye, gençlere önem verdiği için Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Geldiği günden bu yana bizlere eğitim noktasında destek veren kaymakamımıza teşekkür ederim. Sultanbeyli’de gençlerimiz için büyük çaba harcanıyor.” dedi.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de programda yaptığı konuşmada, “Yarınımızın teminatı gençlerimize sınavlarda ve hayatlarında başarılar diliyorum. Bizler gençlik merkezlerimizle, kütüphanelerimizle, genç akademiyle ve genç adresimizle sizlere olanaklar sunuyoruz. Gücümüz yettiğince size destek veriyoruz. İnşallah sizlerde daha çok çalışarak başta kendiniz için ve aileniz için güzel bir üniversite kazanırsınız. Gençlerimiz için yeni bir proje hayata geçirdik. Genç Sultanbeyli uygulamamızı çok seveceğinize inanıyorum. Tekrar sınavlarınızda başarılar diliyorum.” dedi.

İlçe Kaymakamı Kemal Şahin de yaptığı konuşmada, “Hedefinizi koyup o yolda yürüyün. Ne kadar mücadele etmeniz gerekiyorsa edin. Zamanınızı iyi kullanın. Fırsatları kullanın. Sayın Belediye Başkanımız gençlerimiz için birçok çalışma gerçekleştiriyor.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Gençlik ve Spor Müdürlüğünde eğitmen olarak görev yapan İlknur Kablan “Genç Sultanbeyli” projesinin sunumunu yaptı.

“Genç Sultanbeyli Uygulaması”

Gençler için Sultanbeyli Belediyesi tarafından oluşturulan Genç Sultanbeyli uygulaması birçok imkan sunuyor. Uygulamaya Apple Store ve Google Play’den indirilerek üye olunabiliyor. Uygulamaya üye olarak belediyeye ait gençlik merkezlerinin yerleri, gençlik merkezlerinde yer alan eğitimlerin neler olduğu görülebiliyor. Ayrıca yeni açılacak kurslara kayıt yapılabiliyor. Uygulamada var olan bilgi yarışmasına katılarak puan kazanıp sürpriz ödüllerin sahibi olabilirsiniz. Ayrıca bilgi yarışmalarından alınan puanlarla belediyeye ait sosyal tesislerden indirim kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bir cevap yazın