6-12 Yaş Yüzme Kursu Kayıtları Başladı

yuzme-kursu

Sultanbeyli Belediyesinin Gençlik ve Spor Bakanlığıyla ortaklaşa gerçekleştirdiği 6-12 yaş arası çocuklara yönelik yüzme kursu kayıtları başladı.

Salgın sürecinde her alanda yaptığı etkinliklerle ön plana çıkan Sultanbeyli Belediyesi, okulların kapanmasıyla çocukların gelişimlerine yönelik özel çalışmalar düzenliyor. Sultanbeyli Belediyesi, dijital ortamda sunduğu eğitimlerle takdir toplarken, çocukların hem psikomotor gelişimlerini desteklemek hem de verimli vakit geçirmeleri amacıyla 6-12 yaş grubuna özel ücretsiz yüzme kursu düzenliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen proje kapsamında iki okulun bahçesine havuz kurularak, ilçede yüzme bilmeyen çocuğun kalmaması hedefleniyor.
Çocuklarının yüzme kursuna katılmasını isteyen ailelerin 8-13 Temmuz tarihleri arasında Akşemsettin Ortaokulu ve İTO Dursun Sivaz İlkokulu bahçesine kurulan kayıt bürosuna başvurması gerekiyor. Akşemsettin Ortaokulunda eğitimler 13 Temmuz’da, İTO Dursun Sivaz İlkokulunda ise 20 Temmuz’da başlayacak.
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, ‘‘Çocuklarımızı önemsiyor ve ilçemizde onlara yararı olacak çalışmalar yapmaya özellikle dikkat ediyoruz. Bu çerçevede Gençlik ve Spor Bakanlığımızla ortaklaşa yürüttüğümüz projemizle yavrularımıza özel yüzme kursları düzenliyoruz. 6-12 yaş grubuna özel vereceğimiz yüzme eğitimleri ile çocuklarımızın gelişimlerine katkı sunmayı hedefliyoruz. Böylelikle çocuklarımız tatillerini inşallah hem verimli hem de güvenli bir şekilde geçirecek. Hijyen tedbirlerinin titizlikle uygulandığı havuzlarda düzenleyeceğimiz kurslara çocuklarımızı bekliyoruz.’’ dedi.

Bir cevap yazın