Başkan Keskin: Tapu Bedelleri, kanuna uygun olarak ve 2B fiyatları baz alınarak hesaplandı

baskan-tapu

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin hisseli parsellerle ilgili açıklama yaptı. Açıklamasında hisseli parsellerin bedellerinin 2B’deki rayiçlere göre hazırlandığını ve bunun kanuni zorunluluk olduğunu vurguladı.

Sultanbeyli’de hisseli parsellerin tebligatları hak sahiplerine ulaştırılıyor. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de mülkiyet sürecinde gelinen son aşamayı vatandaşlarla paylaştı. Hiçbir sorun olmadan hisseli parsellerin hak sahiplerine devrinin devam ettiğini ifade eden Başkan Keskin, Sultanbeyli’nin önündeki en büyük engeli aştığını söyleyerek, “110 yıllık konuyu el birliğiyle çözdük. Tebligatları hak sahiplerine ulaştırmaya devam ediyoruz. Tebligatın ardından başvuru yapanlar imarlı ifrazlı tapularını alıyor.” şeklinde konuştu.

“2B Bedelleri Baz Alındı”

Rayiç bedellerin 2012 yılındaki 2B bedelleri baz alınarak oluştuğunu vurgulayan Başkan Keskin, “Geçmişte de dediğimiz gibi, halkımızın lehine olan her adımı attık ve bu şekilde hızla ilerlemeye devam ediyoruz. Hisseli parsellerin bedelleri günümüz şartlarından ziyade 2012 yılındaki 2B fiyatları baz alınarak ortaya çıktı. Böylece güncel satış rayiçlerine oranla halkımızın lehine daha makul rakamlar oluştu.” dedi.

400 Metrekare ve Altına %50 İndirim

Diğer taraftan arsası 400 m² ve altında olanlara indirim imkanı verildiğini ifade eden Başkan Keskin, “Peşin ödemelerde ise %20 oranında indirim hakkı doğuyor. Tebligatı yapılan bedellere de tüm indirimler uygulandı. Ayrıca tebligat sonrası hak sahiplerinin 1 yıl süreyle başvuru imkânı bulunuyor ve 5 yılda taksitli şekilde ödeme yapılabiliyor.” dedi.

Bir cevap yazın