Hasta Kediye Şefkat Eli

Sultanbeyli Belediyesi, sokak hayvanlarının yardımına koşmaya devam ediyor. Veterinerlik İşleri Birimi ekipleri kimi zaman trafik kazası geçirmiş minik dostlarımıza, kimi zaman hasta, bakımsız sokak hayvanlarına yardım elini uzatıyor.

Sultanbeyli Belediyesi, sokak hayvanları konusunda güzel çalışmalara imza atıyor. Veterinerlik İşleri Birimi kendilerine ulaşan her yardım çağrısıyla titizlikle ilgileniyor. Veteriner hekimler, minik dostlarımızın yaralarına merhem oluyor. Kış şartlarında soğuktan etkilenmemesi için evine aldığı iki sokak kedisi hastalanan bir gönüllü, Veterinerlik İşleri Biriminden yardım talebinde bulundu. Ekipler hemen gönüllüyle irtibata geçerek kedilere gerekli müdahaleyi yaptı.
Kedilere sıcak yuvasını açan Şehri Çetinkaya, “Kedilerimizi sokakta bulduk. Kış aylarında soğuktan etkilenmesinler diye geçici süreliğine evimize aldık. Ancak rahatsızlandılar. Biz de Sultanbeyli Belediyesi Veterinerlik İşleri Birimini aradık ve geldiler. Gayet güzel ilgilendiler, aşılarını yaptılar. Kedilerimizi tedavi ettiler. Belediyemize teşekkür ediyorum.” dedi.
Belediye Başkanı Hüseyin Keskin yaptığı değerlendirmede sokak hayvanları için birçok çalışma yaptıklarını ifade etti. Hayvanseverler Platformu çatısı altında birçok hayvanseverin buluştuğunu ve belediye öncülüğünde çalışmalar yapıldığını vurgulayan Başkan Keskin, “Minik dostlarımız için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Tedavilerinden beslenmelerine, barınmalarına varana kadar çok sayıda çalışma yapıyoruz. Dünyamızda hep birlikte yaşadığımızı unutmamalıyız. Bugün ekiplerimiz bir gönüllümüzün talebine cevap verdiler. Minik dostumuza gerekli müdahaleleri yaparak sağlığına kavuşması için ellerinden geleni yaptılar. Ben duyarlı hemşehrime soğuk kış günlerinde kedileri sokakta bırakmadığı için şükranlarımı sunuyorum. Rabbim iyi insanların sayısını artırsın.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın