İstanbulensis Robotik Takımı Teknofest’te 2. Oldu

Sultanbeyli Belediyesi Bilim ve Teknoloji Merkezi bünyesinde Teknofest’e hazırlanan İstanbulensis Robotik Takımı İnsansız Su Altı Sistemleri kategorisinde 2. oldu.

21-26 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Teknofest’te yarışma heyecanı devam ediyor. Sultanbeyli Belediyesi Bilim ve Teknoloji Merkezi bu sene de Teknofest yarışmalarında yerini aldı. İnsansız Su Altı Sistemleri kategorisinde finale kalan İstanbulensis Robotik Takımı, aldığı puanlarla yarışmayı 2. olarak tamamladı.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Teknofest ülkemize büyük katkıları olan bir organizasyon. Gençlerimize ufuk açması bakımından oldukça önemli. Her yıl Sultanbeyli Belediyesi olarak yarışmalara katılıyoruz. Bu sene de hem stant kurduk hem de Bilim ve Teknoloji Merkezi’mizden faydalanan gençlerimiz yarışmalara katıldı. Bunlardan biri olan İstanbulensis Robotik Takımı, aldığı puanlarla İnsansız Su Altı Sistemlerinde 2. oldu. Gençlerimizi tebrik ediyor, daha nice başarılara imza atacaklarına yürekten inanıyoruz. Onları desteklemeyi daima sürdüreceğiz.” dedi.

Bir cevap yazın