Kardeş Şehir Jajce Belediyesi ile Tecrübe Paylaşımı

1515-01544

Sultanbeyli Belediyesi, 2012’den beri kardeş belediyesi olan Jajce Belediyesi ile toplantı yaptı. Video konferans yöntemiyle gerçekleşen toplantıda iki kardeş belediye pandemi sürecindeki tecrübelerini paylaştı, geleceğe yönelik iş birlikleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) ve Bosna Hersek ile İlişkileri Geliştirme Merkezi’nin (BİGMEV) düzenlediği “Türkiye – Bosna Hersek Kardeş Şehir Buluşmaları” kapsamında Sultanbeyli Belediyesi, Jajce Belediyesi ile toplantı yaptı. 2012’den beri kardeş olan iki belediye, toplantıyı video konferans yöntemiyle gerçekleştirdi. Her iki belediyenin strateji, temizlik, sosyal destek müdürlüğü ve Başkan Yardımcılarının katıldığı toplantıda pandemi süreci boyunca gerçekleştirilen uygulamalar ve çalışmalar ele alındı; deneyimler paylaşıldı. Jajce Belediyesi; salgın döneminde ülkemizdeki sağlık hizmetlerinin tüm dünyaya örnek teşkil ettiğini, sosyal destek alanında yapılan uygulamaların ise tam bir dayanışma örneği olduğunu belirtti. Toplantı, kardeş şehir ilişkilerinin bundan sonraki dönemde hangi düzlemde ilerleyeceğine yönelik yapılan fikir alışverişiyle sonlandı.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, köklü bir bağımızın bulunduğu Bosna-Hersek ile bu zor günlerde de dayanışma içerisinde bulunmanın önemine değinerek, “Tarihi ve kültür bağlarımızın bulunduğu Bosna-Hersek’in, Jajce şehri ile 2012 yılından bu yana kardeş şehir ilişkimizi sürdürmekteyiz. Tüm dünya olarak içerisinden geçtiğimiz pandemi sürecinde de görüşmelerimizi sürdürüyor, tecrübe ve çalışmalarımızı paylaşıyoruz. İnşallah dayanışma içerisinde bu süreci sağlıkla atlatacak, önümüzdeki dönemlerde iş birliğimizi artıracağız.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın