“Milletimizin Bağımsızlık Mücadelesi Zaferle Sonuçlandı”

c56b3423-53eb-44f3-8f2d-0dd9b22adadf

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümü Kent Meydanı’nda düzenlenen programla kutlandı.

Tüm yurtta olduğu gibi Sultanbeyli’de de 30 Ağustos Zafer Bayramı törenle kutlandı. Kent Meydanı’nda ilçe protokolünün katılımıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

30 Ağustos Zafer Bayramı için kutlama mesajı yayınlayan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Milletimizin bağımsızlık mücadelesinin zaferle sonuçlandığı 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Her türlü fedakârlığı göstererek vatanını savunan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Ağustos ayının zaferlerle dolu olduğuna dikkat çeken Başkan Keskin, “Aziz milletimizin tarihi büyük başarılarla dolu. Tüm imkânsızlıklara rağmen milletimiz büyük fedakârlıklarla kurtuluş mücadelesini başarıya ulaştırdı. Necip milletimiz içindeki vatan sevgisiyle tüm zorluklara göğüs gererek zaferi kazanmayı bildi. Söz konusu vatan olduğunda hiçbir engel geçmişte ecdadımızı yıldıramadı bugün de bizleri yıldıramayacak. Var gücümüzle ülkemiz ve milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

Bir cevap yazın