Sultanbeyli Belediyesinden 3 Aralık Engelliler Günü’ne Özel Etkinlik

Sultanbeyli Belediyesi, 3 Aralık Engelliler Günü’nde; ilçede yaşayan engelli çocuklara yönelik özel program düzenledi.

Sultanbeyli Belediyesi, 3 Aralık Engelliler Günü’nde; ilçede yaşayan engelli çocuklarla ve aileleriyle bir araya geldi. Origami, kaligrafi ve çeşitli etkinliklerin düzenlendiği programa; Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve Sultanbeyli Kaymakamı Kemal Şahin katıldı. Ayrıca programda İstanbul Milletvekili Avukat Serkan Bayram’ın ilham verici hayat hikayesini konu edinen “Buğday Tanesi” filminin biletleri hediye edildi.

Programda konuşma yapan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle çocuklarımızla bir araya geldik. Engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak bizim temel vazifemiz. Hamdolsun Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde ciddi çalışmalar hayata geçti. Biz de belediye olarak gereken adımları atıyor, engelli kardeşlerimiz için projeleri hayata geçiriyoruz. Yapımı devam eden ve yakın zamanda hizmete sunacağımız Engelsiz Yaşam Merkezimizle; kardeşlerimizi hayatın içine daha da katacak, çok fonksiyonlu özelliğiyle birçok ihtiyaca cevap vereceğiz. Öte yandan İstanbul Milletvekilimiz Avukat Serkan Bayram’ın hayatı birçok kardeşimize ilham olacak şekilde. Azimle ve gayretle yılmadan çalışması ve bu günlere gelmesi oldukça mutluluk verici. Buradan inancı ve azmiyle hayata sımsıkı sarılan tüm kardeşlerimize sevgilerimi sunuyor, onların her an yanında olan fedakar ailelerine şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

En büyük engelin sevgisizlik olduğunu dile getiren Sultanbeyli Kaymakamı Kemal Şahin, “Hayatın her alanında yanınızdayız. Yine Cumhurbaşkanımızın ilgisiyle özellikle son yıllarda engelli memur atamalarında da yoğun artış var. Bizler de kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Buradan tüm kardeşlerime hayırlı ömürler diliyorum.” dedi.

Bir cevap yazın