Sultanbeyli Belediyesinden Orman Yangınlarını Söndürme Çalışmalarına Destek

Sultanbeyli Belediyesi, devam eden yangınlar sebebiyle seferberlik başlattı. Orman yangınına müdahale etmek için su tankerleri ve personeller yangının sürdüğü Manavgat’a ulaşmak üzere yola çıktı.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde süren yangınların söndürülmesi için yapılan çalışmalara destek olmak amacıyla Sultanbeyli Belediyesi seferberlik başlattı. Belediye, su tankerleriyle ilgili ekiplerden oluşan personelleri yangın alanına sevk etti.

Manavgat’ta devam eden yangına müdahale etmek üzere görevlendirdikleri araç ve ekiplerin yola çıktığını ifade eden Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Bugüne kadar her zorluğu birlik olarak, birbirine kenetlenerek aşan bir milletiz. Bugün ülkemizin çeşitli noktalarında çıkan yangınlarla adeta ciğerimiz yanıyor. Yangınlar dolayısıyla ormanlarımız, birçok hayvan ve vatandaşlarımız zarar gördü. Yaşanan kayıplarımızdan dolayı derin bir üzüntü içindeyiz. Yangının çıktığı andan itibaren devletimiz tüm kurumlarını seferber ederek yangınlara müdahalesini sürdürüyor. Vatandaşlarımız ise yine büyük bir dayanışma örneği sergileyerek imkanları dâhilinde yangından etkilenenlere destek oluyor. Biz de belediye olarak Manavgat’ta devam eden yangının söndürülmesine destek olma amacıyla araçlarımızı ve ekibimizi yola çıkarttık. Ekiplerimiz gerekli müdahaleyi yapmak için alanda olacak. Yangından etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ülkemize baş sağlığı diliyorum.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın