Sultanbeyli Belediyesinden YKS’ye Giren Gençlere Destek

Sultanbeyli Belediyesi, YKS’ye giren adaylara okullarına rahatlıkla ulaşabilmeleri için ücretsiz servis desteği sundu. Ayrıca sınavın yapılacağı okullarda da ikramda bulundu.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ilk oturumu bugün yapıldı. Üniversiteyi kazanmak isteyen adaylar için YKS’nin ilk oturumu gerçekleştirildi. Sultanbeyli Belediyesi de gençleri yalnız bırakmadı. Sınavın yapılacağı okullara, adayların kolaylıkla ulaşım sağlayabilmeleri için ücretsiz servis desteği sunan belediye, ilçenin çeşitli noktalarından servis kaldırdı.
Ücretsiz servis desteği YKS’nin 2. Oturumu olan AYT’nin yapılacağı 19 Haziran günü de verilecek. Öte yandan sınavın yapıldığı tüm okullarda belediye ekipleri; adaylara ikramda bulundu.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Gençlerimiz bugün hayalini kurdukları üniversiteye gidebilmek için ilk adımını attı. Biz de Sultanbeyli Belediyesi olarak bu önemli günde onların yanında olmak istedik. Sınavların yapılacağı okullara, gençlerimizin kolaylıkla ulaşabilmeleri için ücretsiz servis desteği sunduk. Ayrıca sınava girecek gençlerimiz ve onları bekleyen aileleri için sınav merkezlerinde ikramlarda bulunduk. Tüm gençlerimize başarılar diliyorum. İnşallah emeklerinin karşılığı alacaklar. Sonuçların şimdiden her birine hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Bir cevap yazın