Sultanbeyli’de Çocukların Yüzme Heyecanı Başladı

yuzme-kursu (5)

Sultanbeyli Belediyesinin Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamındaki kurslar başladı. İlçedeki 2 okulun bahçesine 6-12 yaş çocuklar için havuz kuruldu ve çocuklar antrenörler eşliğinde ders alıyor.

Yüzme bilmeyen kalmasın projesi kapsamında Sultanbeyli’de 2 okulun bahçesine havuz kuruldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sultanbeyli Belediyesinin iş birliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında Akşemsettin Ortaokulu ve İTO Şehit Er Dursun Sıvaz İlkokulu bahçesine kurulan havuzlarda eğitim başladı. Seanslar halinde hijyen kuralları gözetilerek yapılan eğitimler, oldukça keyifli geçiyor. 6-12 yaş grubuna özel düzenlenen ve tamamen ücretsiz olan yüzme kurslarıyla ilçede yüzme bilmeyen çocuğun kalmaması amaçlanıyor. 13 Temmuz itibariyle yüzme kursunun başladığı Akşemsettin Ortaokulunda 76 kız ve 107 erkek olmak üzere 183 öğrenci eğitim alıyor. 52 kız ve 93 erkek olmak üzere toplamda 145 kayıtlı öğrencinin olduğu İTO Şehit Er Dursun Sıvaz İlkokulunda ise 20 Temmuz itibari ile yüzme eğitimleri başladı. 3 yüzme antrenörü, 2 temizlik görevlisi, 2 danışma ve kayıt memurunun bulunduğu kurslarda alınan hijyen tedbirleri de dikkat çekiyor.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Çocuklarımız, geleceğimiz için şüphesiz büyük önem teşkil ediyor. Dolayısıyla mutlu, sağlıklı yetişen çocuklar, ülkemiz için de mutlu yarınlar demek. Biz de Sultanbeyli Belediyesi olarak bu anlayış ile hareket ediyor, çocuklarımıza yönelik çalışmalar yapmaya özen gösteriyoruz. Çocuklarımızın hem verimli hem eğlenceli vakit geçirmesi amacıyla Bakanlığımız ile düzenlediğimiz yüzme kurslarımız başladı. Hijyen tedbirlerinin de bulunduğu kurslarımızın yavrularımıza yararlı olacağı kanaatindeyim. Çocuklarımıza hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın