Sultanbeyli’de eTwinning & Erasmus+ Proje Sergisi Düzenlendi

Sultanbeyli’de, eTwinning Erasmus+ kapsamında ilçedeki okulların katılım sağladığı proje sunum sergisi düzenlendi. Serginin açılışı Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in iştirakiyle gerçekleşti.

Eğitimin geliştirilmesine yönelik fikirlerin, uygulamaların paylaşılması amacıyla Avrupa’daki okullar arasında işbirliği sağlayan eTwinning; on binlerce okul, öğretmen ve öğrencileri aynı platformda buluşturuyor. Sultanbeyli’den de çok sayıda kayıtlı okulun bulunduğu eTwinning Erasmus+ kapsamında proje sergisi gerçekleştirildi. Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Sultanbeyli Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen eTwinning & Erasmus+ Proje Sergisi’nde ilçedeki okullar projelerini sundu. Çok sayıda öğretmen ve öğrencinin katıldığı sergiyi Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de ziyaret etti. Başkan Keskin; projeleri öğrencilerden dinledi, dikkatle inceledi.

Sergide konuşma yapan Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar, “İlçemizde gerçekleştirilen birçok projenin bir anda burada sergilenmesi bizlere de güç, heyecan ve destek veriyor. Tüm öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Sergiyi ziyaret eden Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Açılışımızın hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesileyle başta Kaymakamımız olmak üzere Milli Eğitim Müdürümüze, projeleriyle burada olan bütün hocalarımıza, idarecilerimize, öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Burada yapılan çalışmalar çok kıymetli. Hem ülkemiz hem de ilçemiz için bu yapılan çalışmaların artarak devam etmesini temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Programda konuşan İlçe Kaymakamı Kemal Şahin ise “Projeler, hem tecrübe edinilmesi hem ülkemizin kalkınması anlamında çok önemli. Geliştirilen bu ortak projelerde ülkemiz tanıtıldı. Bu açıdan da bu projeler önem teşkil ediyor. Özgüven kazandırırken aynı zamanda ufkumuz da açılıyor. Önümüzdeki süreçte tüm okullarımızın, sınıflarımızın aday olması, fikrinin olması, proje geliştirmesini temenni ediyorum. Her zaman sizin yanınızdayız. Sizler için her türlü gayreti sarf edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın